Zdrowe śniadanie w "Gromadce Kubusia Puchatka"

Przedszkole Miejskie w Kcyni

Profil przedszkola

Zapewniamy: opiekę, wychowanie, uczenie się oraz zabawę. Stworzyliśmy prawdziwie domową, rodzinną atmosferę. Dzieci są radosne, chętnie uczęszczają do przedszkola, gdzie uczą się bawiąc.

Oprócz realizacji zadań programowych bardzo ważne miejsce zajmuje praca wychowawcza i opiekuńcza. Staramy się, aby nasze „maluszki” nie odczuły rozstania z rodzicami, aby przedszkole stało się ich drugim domem, do którego chętnie przychodzą i w którym czują się bezpieczne
i szczęśliwe.

Jednym z naszych zadań jest przedłużenie dzieciom spokojnego i radosnego dzieciństwa, co robimy z wielką satysfakcją i zaangażowaniem.

W Przedszkolu dzieci pod opieką doświadczonej kadry pedagogicznej:
uczestniczą w zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych, poznają piosenki, wierszyki, rymowanki, słuchają bajek, legend i opowiadań uczestniczą w zajęciach plastycznych, przy użyciu rozmaitych technik.

Tworzymy najlepsze warunki dla rozwoju Dziecka, które są bardzo ważne w pierwszych latach jego życia. Opiekę nad Dziećmi sprawuje wyspecjalizowany personel posiadający przygotowanie pedagogiczne i psychologiczne do pracy z Dziećmi. Wasze Pociechy czują się u nas potrzebne, kochane i akceptowane. Staramy się jak najlepiej zaplanować każdy dzień pobytu Dziecka. Dostosowujemy program zajęć i zabaw do indywidualnych możliwości i potrzeb każdego Dziecka.

Naszymi głównymi celami są:

Tworzenie warunków sprzyjających indywidualnemu rozwojowi dzieci

Dostosowanych do ich zainteresowań potrzeb i możliwości

Uświadamianie dzieciom ich praw i obowiązków w rzeczywistym życiu

Zachęcanie rodziców do czynnego uczestniczenia w życiu przedszkola

Pomaganie w wyzwalaniu samodzielności i aktywności u naszych przedszkolaków

Pragniemy naszym dzieciom zapewnić:

Odpowiednie warunki zdrowotne, społeczno-wychowawcze i dydaktyczne po to ,

aby ich rozwój był  najkorzystniejszy...

Warunki radości wspólnej zabawy, poczucia bezpieczeństwa, troski.

Chcemy zapobiegać ich odchyleniom  w prawidłowym rozwoju,  aby ceniły siebie

i miały poczucie własnej wartości, wiary w siebie i swoje możliwości.

Oferta Przedszkola

Celem przedszkola i jego kadry jest poznawanie dziecka, jego zdolności i zainteresowań.

Wiedza ta pozwala  nauczycielom rozwijać potencjał wychowanków i doskonalić ich talenty.

Umożliwiamy zdobywanie nowych wiadomości, umiejętności oraz doświadczeń z zakresu edukacji: regionalnej, przyrodniczo-ekologicznej, zdrowotnej, muzycznej, językowej, matematycznej.

1.    Terapia pedagogiczna dla dzieci

2.    Kontakt z logopedą, ćwiczenia mające na celu likwidację wad wymowy, bezpłatne indywidualne, zajęcia z dziećmi

3.    Wycieczki, wyjazdy i spacery

4.    Udział dzieci w imprezach i spotkaniach organizowanych poza przedszkolem