Zdrowe śniadanie w "Gromadce Kubusia Puchatka"

 • Przygotowania do świąt

  Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny. W naszym  przedszkolu to również wyjątkowy okres. To wspaniała okazja do przekazania dzieciom bożonarodzeniowej tradycji. Już od początku grudnia wszystkie grupy rozpoczęły intensywne przygotowania do świąt. Wystrój sal i korytarzy jest już świąteczno - zimowy. Dzieci wraz z paniami oraz z pomocą rodziców piekły pierniczki świąteczne. Póżniej pierniczki trzeba było polukrować i ozdobić. W każdej sali stoi pieknie przystrojona choinka. Dzieci intensywnie przygotowują się do spotkań przy choince, na które zaproszą rodziców. Ćwiczą wierszyki, kolędy, pastorałki, piosenki o tematyce świąteczno - zimowej. Przygotowują zaproszenia, prezenty dla rodziców. Wszystkie te przygotowania pozwalają poczuć magię świąt, na które wszyscy z niecierpliwością czekamy.

   

 • Podziękowania

   Św. Mikołajowi i Śnieżynce z Banku Spółdzielczego w Kcyni, Państwu Góreckim (sklep rolno-spożywczy w Kcyni), Rodzicom dziękujemy za ofiarną pomoc w zorganizowaniu przedszkolnych Mikołajek.

  Dyrektor i Przacownicy Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

 • Św. Mikołaj w Przedszkolu Miejskim w Kcyni

  Już Mikołaj grzeje sanie, czego pragniecie , niech się stanie.

  Każde z marzeń skrytych w głębi,

  Święty dziadek niech się spełni. 

  Wszystkiego najlepszego z okazji Mikołajek życzą :

  Dyrektor i Pracownicy Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

 • Andrzejki w grupach przedszkolnych

  W czwartek 30 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane dekoracje, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, losowały kareczki, na których zapisany był ich przyszły zawód. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Poznawały imiona przyszłej żony lub męża.  Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

                           

 • Wycieczka Motylków i Krasnali do fabryki bombek

  W środę 22 listopada grupy Motylki i Krasnale udały się na wycieczkę do fabryki bombek „SOPEL” w Bydgoszczy. Dzieci dowiedziały się jak wygląda proces produkcji najbardziej popularnych ozdób choinkowych. Po fabryce oprowadzała pani, która opowiadała o etapach powstawania bombek. Pierwszym miejscem, jakie dzieci obejrzały była dmuchalnia ręczna, gdzie nad otwartym ogniem rozdmuchiwane są szklane rurki. Następnie w srebrzalni ręcznie pokrywa się wewnętrzne ścianki bombek, a w lakierni  urządzenia pokrywają ich zewnętrzną część kolorowymi lakierami. Potem bombki trafiają  do dekoratorni, w której pracownicy dekorują je małymi pędzelkami i obsypują brokatem. Stamtąd  trafiają już tylko do miejsca, gdzie zaopatrywane są  w haczyki i wędrują do pudełek. Największe wrażenie wywarła  na przedszkolakach zakładowa galeria, która gromadzi najcenniejsze okazy od 1936 roku. Na pamiątkę pobytu w bydgoskim „Sopelku” dzieci otrzymały bombki, które na pewno zawisną na choinkach w ich domach.

 • Rozstrzygnięcie VI Powiatowego Konkursu Plastycznego "Barwy Jesieni"

  W czwartek 16 listopada w sali OSP w Kcyni odbyła sie uroczysta gala wręczenia nagród VI Powiatowego  Konkursu Plastycznego "Barwy Jesieni", którego organizatorem jest Przedszkole Miejskie w Kcyni. W uroczystości licznie wzięli udział autorzy prac - dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami. Wszystkich zebranych powitała dyrektor przedszkola p. Beata Szymczak. Następnie głos zabrał burmistrz p. Marek Szaruga, który pogratulował dzieciom i rodzicom pomysłowości i talentu. Pani Wioletta Tomczak, która jest koordynatorem, organizatorem a przede wszyskim pomysłodawcą konkursu podkreślała, iż jego ideą jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych, ale przede wszystkim wzmacnianie więzi rodzinnych. W dalszej częsci uroczystości nastąpiło wręczenie nagród rzeczowych i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu.

  Na konkurs wpłynęły 92 prace, w tym 45 przestrzennych i 47 płaskich. Komisja oceniająca w skłdzie: p. Beata Szymczak, dyrektor przedszkola, p. Maria Kordyś z GCKiB w Kcyni, p. Anna Borkowska, przewodnicząca GKPiRPA, p. Anna Duda, UM w Kcyni postanowiła przyznać nagrodę główną w postaci dużego zestawu klocków LEGO Annie Szymkowiak z OP w Dziewierzewie oraz wyróżnić prace: Jasia Zmudzińskiego, Antoniny Marciniak, Antoniny Najdul, Leny Popielarz, Oliwiera Mizery, Filipa Jaroszewskiego, Zosi Szczepańskiej, Zosi Brykczyńskiej, Kuby Jarockiego i Feliksa Plewy.

  Podobnie jak w ubiegłych latach patronat nad konkursem objęli: Starosta Nakielski p. Tomasz Miłowski i Burmostrz Kcyni p. Marek Szaruga. Fundatorami tegorocznych nagród byli: Gmina Kcynia, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni, p.Danuta i Janusz Kowalscy Kartonex sp.j., Rada Osiedla nr 1 w Kcyni, p. Magdalena Halkiewicz - Ujazdowska, Salonik Jubilerski TwoB w Nakle, Wojciech Świtała firma ubezpieczniowa, Katarzyna Dziurna PZU, księgarnia p. M. Piasecki.

 • Uczennice ZSO z wizytą w grupie Motylki

  We wtorek 14 listopada uczennice wraz z nauczycielkami z ZSO w Kcyni odwiedziły przedszkolaki z grupy "Motylki". Dziewczyny przeprowadziły zajęcia plastyczno- muzyczne, które przyniosły dzieciom wiele radości i zabawy. Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i polecamy się na przyszłość

 • Święto Bajki w naszym przedszkolu

  W poniedziałek 13 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola przebrane w stroje bohaterów swoich ulubionych bajek. Po śniadaniu wszystkie grupy zebrały się w jednej sali, aby wspólnie bawić się przy wesołej muzyce. Każda grupa zaprezentowała swoje stroje oraz opowiedziała o ulubionych bajkach. Wszystkie przedszkolaki, a także panie świetnie się bawiły!