Zdrowe śniadanie w "Gromadce Kubusia Puchatka"

• Rekrutacja 2018/2019 - dokumenty

Rekrutacja w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni będzie trwała od 05 marca do 23 marca 2018 r. na podstawie Zarządzenia nr 4.2018 Burmistrza Kcyni z dnia 8 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2018/2019 dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawoych (BIP URZĘDU GMINY)

Zalacznik_do_rekrutacji_18_19.zip

• Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na rok 2018/2019 można składać w dniach od 26.02.2018 r. do 02.03.2018 r. deklaracja_o_kontynuowaniu_2018_2019.docx

• Biedroneczki badają właściwości cieczy nienewtonowskiej

Ciecz nienewtonowska to masa niezwykła, wydaje się magiczna, a tak naprawdę to czysta fizyka. Świetne doświadczenie i ćwiczenie manualne, wpływające na integrację sensoryczną a także doskonała zabwa dla wszystkich dzieci. Trzeba przyznać, że oprócz zabawy to miłe odprężenie dla dłoni. Każda zwykła ciecz pod wpływem  nacisku łatwo się rozpływa na boki tak jak woda w wannie. Natomiast ciecz nienewtonowska pod wpływem nacisku zmienia swoje właściwości. Zwykle taka ciecz zmienia swoją "twardość", czasami do tego stopnia, że można po niej chodzić. Ważne, aby robić to szybko i mocno naciskać stopami na powierzchnię cieczy. Natomiast w przypadku zabawy dłońmi gdy szybko chwycimy ciecz i zgnieciemy to utworzy sie kulka, natomiast zwalniająć nacisk, ciecz spłynie nam z dłoni.

• Tłusty czwartek w przedszkolu

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi staropolskie przysłowie. Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się "zapusty". W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 8 lutego. Najważniejsze w tym dniu dla przedszkolaków są pączki, których oczywiście nie zabrakło w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci z apetytem zajadały się słodkimi pysznościami (z umiarem oczywiście!). Dzień ten był okazją do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

• Teatrzyk profilaktyczny

W poniedziałek 5 lutego 2018 r.  zawitał do naszego przedszkola teatrzyk MAGIK z Białegostoku z przedstawieniem "Rady Dobrej wróżki". Dobra wróżka z pomocą dzieci udzielała rad swoim gościom. Najpierw zawitała do przedszkolaków Złośnica, która ze złości rozbiła wazon mamy. Otrzymała radę, aby złość rozładowywać w zupełnie inny sposób - głęboko oddychać lub policzyć do dziesięciu. Następnie przyszedł Nierobek, który cały czas chrapał i nic nie robił. Dzieci obudziły go i wraz z dobrą wróżką wymyśliły, że musi się stać bardziej aktywny poprzez zabawę i Dobra wróżka podarowała mu piłkę. Chłopcu, którego bolał brzuch przypomniała, że należy się właściwie odżywiać i ćwiczyć. Dzieci pokazały jakie ćwiczenia można wykonywać. To była bardzo ważna lekcja dla przedszkolaków, a świat Dobrej wróżki był radosny i kolorowy.