Partners

Czwartek 26.04.2018

Bo przedszkole uczy, bawi nas,

bo w przedszkolu miło płynie czas

Witamy na naszej stronie

Zapraszamy do odwiedzania stron naszego przedszkola. W zakładce https://przedszkolekcynia.edupage.org/album/https://www.facebook.com/przedszkolekcynia znajdą państwo fotoreportaże z życia przedszkola i migawki fotograficzne dotyczące dnia codziennego i niecodziennego poszczególnych grup .

• „Ekologia! Mądre słowo. A co znaczy?” Tego próbowały dowiedzieć się dzieci z Przedszkola Miejskiego w Kcyni na spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. z okazji Światowego Dnia Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe, corocznie obchodzone w naszym przedszkolu. Podczas spotkania pani Ala i pani Ewa rozmawiały z dziećmi na temat problemów ekologicznych występujących w naszym środowisku, oraz o tym, w jaki sposób możemy chronić przyrodę. Starszaki z grupy Krasnale zaprezentowały wierszyki o tematyce ekologicznej. Każda grupa przygotowała plakat nt. ochrony przyrody. Ważnym punktem spotkania było złożenie przez wszystkie przedszkolaki Przyrzeczenia Małego Ekologa. Na zakończenie grupy otrzymaly nasionka i cebulki kwiatów. Zadaniem dzieci będzie umieścić je w ziemi i pielęgnować, aby w ten spsoób zadbać o piękno przyrody w swoim najbliższym otoczeniu.

• Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo - skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.
    Z eksperymentowaniem i odkrywaniem zaznajamia dzieci p. Ewelina Mantych

• W środę 18 kwietnia 2018 r. w grupie Gromadka Kubusia Puchatka odbyły się zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach projektu pn. "Umiemy i chcemy ratować życie" realizowanego ze środków pozyskanych od Zarządu Powiatu Nakielskiego. Przedszkolaki ćwiczyły pod czujnym okiem ratownika medycznego pana Damiana Garlickiego. Warsztaty obejmowały utrwalenie numerów alarmowych, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz RKO. Wszyscy spiasali się wspaniale!