Nawigacja

Partners

Piątek 20.10.2017

Bo przedszkole uczy, bawi nas,

bo w przedszkolu miło płynie czas

Witamy na naszej stronie

Zapraszamy do odwiedzania stron naszego przedszkola. W zakładce https://przedszkolekcynia.edupage.org/album/https://www.facebook.com/przedszkolekcynia znajdą państwo fotoreportaże z życia przedszkola i migawki fotograficzne dotyczące dnia codziennego i niecodziennego poszczególnych grup .

 • W dniu 13 października 2017 roku grupa Biedroneczek z p. Gosią Tabaczyńską przygotowały piękną uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki z tej okazji oraz wręczyły wszystkim pracownikom drobne upominki.

                  Zdjęcie użytkownika Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

 • Dogoterapia pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pomaga też kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznawać budowę zwierzęcia. Dzisiaj stymulowaliśmy kilka zmysłów jednocześnie: słuch, wzrok i dotyk. Dzieci miały szansę doskonalić umiejętności motoryczne, poprzez obserwowanie czynności wykonywanych przez zwierzę i naśladowanie ich np. chodzenie, siadanie, leżenie. Była też okazja do tego, by ćwiczyć koncentrację uwagi i wyzwalać spontaniczną aktywność dziecka wobec psa. Dzisiaj oswajaliśmy się z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Oglądaliśmy jakie mają łapy, uszy, oczy, ogon. Dotykaliśmy ich sierści, określaliśmy czy jest miękka czy szorstka, długa czy krótka, jakiego jest koloru: jasna, ciemna. Tymi pierwszymi spotkaniami budujemy zaufanie pomiędzy dzieckiem a psem. Dzieci były instruowane jak należy postępować z psem , co on lubi, a czego nie powinniśmy wobec czworonoga robić. Przypomnieliśmy sobie o zasadach ostrożności wobec zwierzęcia, zwłaszcza obcego. Zajęcia te przyniosły nam wiele radości za co bardzo dziękujemy p. Joannie Pstrągowskiej, p. Annie Prybińskiej- Marciniak, p. Magdalenie Wituckiej i p. Jarosławowi Wituckiemu oraz psiakom, które nas odwiedziły, a były to : Maga, Muni, Ida, Uczek.

 • 06.10.2017

  Dyrektor Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty na budowę placu zabaw wraz z rozbudową zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej.

  PROTOKOL___06.10.2017__ogloszenie.pdf

 • Drodzy Rodzice!

  4października (środa)w naszym przedszkolu odbędzie się sesja zdjęciowa.

  Przypominam,że wykonanie zdjęć i ich zakup jest dobrowolny

 • Zapraszamy do udziału w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym "Barwy Jasieni" w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni"

  Regulamin w załączniku.

  barwy_jesieni_2017regulamin.docx

 •            

  Krecik_poznaje_kraj_Opis_projektu_dla_mediow-2017.docx

       Z radością informujemy, iż nasze "Biedroneczki" z  Przedszkola Miejskiego   im. Ziemi Pałuckiej  w Kcyni zakwalifikowały się do ogólnopolskiego projektu pod nazwą "Krecik poznaje Polskę"

      Krecik, bajkowa postać stworzona wiele lat temu w Czechach, wyruszyła na początku września w swoją podróż po całej Polsce. Do czerwca będzie poznawał najdalsze zakątki Polski. Swą przygodę zaczął w Częstochowie. Wyruszył z Miejskiego Przedszkola nr 13, któremu na co dzień patronuje. Odwiedzi przedszkola w całej Polsce, przemierzy tysiące kilometrów, a wszystko po to, by wspólnie z dziećmi poszerzyć wiedzę na temat regionu,
  z którego pochodzą, poznać jego piękno i wyjątkowość oraz jego dorobek kulturowy, rozbudzić swoje zainteresowanie innymi miejscami w Polsce, ale przede wszystkim dobrze się bawić i pozwolić dzieciom się poznać.

 • PODZIĘKOWANIA!!!

  Rodzice dzieci z Gromadki Kubusia Puchatka

  Rodzice dzieci z Grupy Motylki

  p. Sławomir Piechocki i jego firma ,,Smykbud”

  Urząd Gminy w Kcyni

  Bank Spółdzielczy w Kcyni

  p. Przemysław Kantorski i Firma ,,Tad Bud”

  Janusz Kowalski- Firma KARTONEX

  p. Piotr Hemmerling –Radny Powiatu Nakielskiego, Zastępca Wójta Gminy Sadki

  p. Ryszard Bagnerowski- Radny Powiatu Nakielskiego

  p. Renata Gaj-Kowalska- Radna Powiatu Nakielskiego

  p. Henryk

 • We wtorek 19 września maluchy z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta oraz usłyszeć kilka słów na temat przepisów drogowych. Wszystko to za sprawą wizyty w przedszkolu mundurowych z nakielskiej komendy. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci opowiadali dzieciom o najważniejszych przepisach, ze szczególnym naciskiem na te, które szczególnie powinni przestrzegać piesi. Mowa była o tym w jakich miejscach można przechodzić przez jezdnię, a gdzie jest to absolutnie zabronione. Nie zabrakło także informacji na temat tego, co oznaczają ustawione przy niektórych przejściach dla pieszych światła i jak piesi oraz kierowcy muszą się zachować po ich włączeniu. Wszystkie poznane przepisy maluchy miały okazję przećwiczyć na mini miasteczku ruchu drogowego, które policjanci przywieźli na spotkanie. Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach i pokazywały jak wiele informacji przekazanych przez mundurowych zostało w ich pamięci. Maluchy miały też niebywałą okazję spotkać się z policyjnym psem Rokim, który do przedszkola przyjechał ze swoim opiekunem asp. Łukaszem Królem. Przewodnik opowiedział o swoim podopiecznym, specyfice swojej pracy oraz uczył jak dziecko powinno się zachować w sytuacji kiedy zostanie zaatakowane przez agresywne zwierzę. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały policjantom pięknymi laurkami i własnoręcznie wykonanymi kwiatami.

 • PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU- PORADY DLA RODZICÓW

  Pierwsze dni w przedszkolu bez stresu

  Autor: Małgorzata Broniszewska

  Rodzice odgrywają niebagatelną rolę w przygotowywaniu dziecka do pójścia do przedszkola. Podpowiadamy, w jaki sposób oswoić pociechę z przedszkolem.

  Każdemu z nas zależy na tym, by  dziecko czuło się w przedszkolu dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Oddając je na  cały dzień pod opiekę wykwalifikowanych, ale bądź co bądź obcych nam i  maluchowi osób, mamy często poczucie dyskomfortu i wyrzuty sumienia. W pewnym  sensie czujemy, że oddalamy się od własnego dziecka, opuszczamy je.

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni
  ul. Libelta 1
  89-240 Kcynia
 • (052) 589 37 41

Galeria zdjęć