Zdrowe śniadanie w "Gromadce Kubusia Puchatka"

 • DRODZY RODZICE!

  W Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni trwa akcja charytatywna DAR SERCA na rzecz pacjentów Kliniki Hematologii Pediatrii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy!

  ZBIERAMY: słodycze, art. szkolne, środki do codziennej higieny i pielęgnacji ciała (dla dzieci i rodziców), chusteczki nawilżanie, pampersy, czajniki elektryczne, kubki, kawa, herbata, PIASEK KINETYCZNY, KORALIKI DO PRASOWANIA, puzzle, gry planszowe, książki, bielizna, piżamki, skarpetki, ubrania, kocyki, papier ksero, woda mineralna, NUTRIDRINKI.


  JEDEN WARUNEK: WSZYSTKO NOWE ❤️❤️❤️

  Dziękujemy osobom, które już przyłączyły się do naszej akcji.

 • Obchody Święta Niepodleglości w przedszkolu

  W piątek 9 listopada 2018 r. w przedszkolu od rana panowała podniosła atmosfera. Nadszedł ważny dzień, do którego od dawna się przygotowywaliśmy: 100 - lecie Odzyskania Niepodległości Narodowej. Tuż po śniadaniu odbył się konkurs wierszyków, pieśni i przyśpiewek patriotycznych. Najpierw cała społeczność przedszkolna odśpiewała hymn narodowy. Następnie wszystkie grupy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wszystkie dzieci spisały się na medal i otrzymały nagrody. Po konkursie udaliśmy się na rynek miasta, aby przyłączyć się do akcji "Bijemy rekord dla Niepodległej" i wraz z pozostałymi zebranymi zaśpiewać hymn narodowy. Mieliśmy też okazję obejrzeć występy uczniów szkoły podstawowej.

 • Towarzystwo Historyczne w Przedszkolu Miejskim w Kcyni

  Członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni – Piotr Dąbrowski i Bartek Szymczak – w czwartek 8 listopada odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni. Na kilka dni przed ważną datą, jaką jest 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzieci miały okazję porozmawiać na temat tego, czym jest niepodległość, jak należy jej bronić, co to znaczy kochać Ojczyznę i być patriotą. Panowie mówili także o Powstaniu Wielkopolskim, przynieśli ze sobą również eksponaty żołnierskie. Stanowiło to nie lada atrakcję, gdyż chętnych do przymierzenia hełmu było wielu. Panowie przeprowadzili także krótką musztrę angażując dzieci w ćwiczenia ruchowe, jak również wspólnie wyrecytowali wiersz i odśpiewali hymn państwowy. Spotkanie zakończono na wspólnych zdjęciach, a na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały okolicznościowe naklejki.

  tekst: A. Duda - Nowicka