Zdrowe śniadanie w "Gromadce Kubusia Puchatka"

 • Zgoda rodziców na badania podoskopowe

                                                              Drodzy Rodzice!
  W dniu 1 października 2018r.(poniedziałek) o godz.13.30 w naszym przedszkolu odbędą się darmowe badania podoskopowe przedszkolaków (badanie stóp). Organizatorem badań jest Gmina Kcynia i Stowarzyszenie Flandria.
  Chęć wzięcia udziału w badaniach proszę zgłosić do wychowawcy.
  Na badaniu musi być obecny z dzieckiem rodzic lub opiekun. Zgoda rodzica na przetwarzanie danych i udział dziecka w badaniu w załączniku na stronie przedszkola przedszkolekcynia.edupage.org

  zgodadlarodzicow.doc

 • Dnia 20 września w całej Polsce obchodzone jest najważniejsze święto naszych przedszkolaków - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno - 13 września 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do integracji grup, świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

  W Przedszkolu Miejskim w Kcyni był to wyjątkowy dzień. Już od rana przedszkole było kolorowe, ozdobione balonami, a w korytarzach rozbrzmiewała wesoła dziecięca muzyka. Po śniadaniu wszyscy zebrali się w sali Gromadki Kubusia Puchatka. Dzieci odwiedziła koleżanka z innego przedszkola 5 - letnia Krysia, w którą wcieliła się pani Kasia. Wszyscy razem zaśpiewali najbardziej chyba znaną piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek", po czym dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące nazw poszczególnych grup. W dalszej części spotkania Krysia zabrała wszystkie przedszkolaki w daleką podróż pociągiem. Na kolejnych stacjach na podróżnych czekały wierszyki, tańce i zabawy ruchowe. Ostatnia stacja była dla dzieci największą niespodzianką - tam czekał na nich Minionek, jedna z ulubionych bajkowych postaci, w którą wcieliła się pani Gosia. Dzieci bawiły się wspaniale! Nie obyło się oczywiście bez podarunków. Minionek w imieniu pani dyrektor wręczył każdej grupie słodkie upominki, a Krysia przygotowała dla dzieci medale upamiętniające ten szczególny dzień oraz kolorowanki. Po wspólnej zabawie przedszkolaki udały się do swoich sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.