Zdrowe śniadanie w "Gromadce Kubusia Puchatka"

 • Dzień Edukacji Narodowej

  W dniu 13 października 2017 roku grupa Biedroneczek z p. Gosią Tabaczyńską przygotowały piękną uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki z tej okazji oraz wręczyły wszystkim pracownikom drobne upominki.

                             Zdjęcie użytkownika Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

 • Zabawy z psem w Gromadce Kubusia Puchatka

  Dogoterapia pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pomaga też kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznawać budowę zwierzęcia. Dzisiaj stymulowaliśmy kilka zmysłów jednocześnie: słuch, wzrok i dotyk. Dzieci miały szansę doskonalić umiejętności motoryczne, poprzez obserwowanie czynności wykonywanych przez zwierzę i naśladowanie ich np. chodzenie, siadanie, leżenie. Była też okazja do tego, by ćwiczyć koncentrację uwagi i wyzwalać spontaniczną aktywność dziecka wobec psa. Dzisiaj oswajaliśmy się z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Oglądaliśmy jakie mają łapy, uszy, oczy, ogon. Dotykaliśmy ich sierści, określaliśmy czy jest miękka czy szorstka, długa czy krótka, jakiego jest koloru: jasna, ciemna. Tymi pierwszymi spotkaniami budujemy zaufanie pomiędzy dzieckiem a psem. Dzieci były instruowane jak należy postępować z psem , co on lubi, a czego nie powinniśmy wobec czworonoga robić. Przypomnieliśmy sobie o zasadach ostrożności wobec zwierzęcia, zwłaszcza obcego. Zajęcia te przyniosły nam wiele radości za co bardzo dziękujemy p. Joannie Pstrągowskiej, p. Annie Prybińskiej- Marciniak, p. Magdalenie Wituckiej i p. Jarosławowi Wituckiemu oraz psiakom, które nas odwiedziły, a były to : Maga, Muni, Ida, Uczek.

                             Zdjęcie użytkownika Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

 • OGŁOSZENIE WYBORU NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY NA BUDOWĘ PLACU ZABAW W PRZEDSZKOLU

  06.10.2017

  Dyrektor Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty na budowę placu zabaw wraz z rozbudową zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej.

  PROTOKOL___06.10.2017__ogloszenie.pdf

 • Sesja zdjęciowa

  Drodzy Rodzice!

  4października (środa)w naszym przedszkolu odbędzie się sesja zdjęciowa.

  Przypominam,że wykonanie zdjęć i ich zakup jest dobrowolny

 • ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA BUDOWĘ PLACU ZABAW W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM W KCYNI

 • VI Powiatowy Konkurs Plastyczny "Barwy Jesieni"

  Zapraszamy do udziału w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym "Barwy Jasieni" w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni"

  Regulamin w załączniku.

  barwy_jesieni_2017regulamin.docx

 • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT "KRECIK POZNAJE POLSKĘ"

             

  Krecik_poznaje_kraj_Opis_projektu_dla_mediow-2017.docx

       Z radością informujemy, iż nasze "Biedroneczki" z  Przedszkola Miejskiego   im. Ziemi Pałuckiej  w Kcyni zakwalifikowały się do ogólnopolskiego projektu pod nazwą "Krecik poznaje Polskę"

      Krecik, bajkowa postać stworzona wiele lat temu w Czechach, wyruszyła na początku września w swoją podróż po całej Polsce. Do czerwca będzie poznawał najdalsze zakątki Polski. Swą przygodę zaczął w Częstochowie. Wyruszył z Miejskiego Przedszkola nr 13, któremu na co dzień patronuje. Odwiedzi przedszkola w całej Polsce, przemierzy tysiące kilometrów, a wszystko po to, by wspólnie z dziećmi poszerzyć wiedzę na temat regionu,
  z którego pochodzą, poznać jego piękno i wyjątkowość oraz jego dorobek kulturowy, rozbudzić swoje zainteresowanie innymi miejscami w Polsce, ale przede wszystkim dobrze się bawić i pozwolić dzieciom się poznać.

       Autorem projektu jest Małgorzata Dobrakowska, nauczyciel z ponad 30 letnim stażem pracy. Projekt „Krecik  poznaje Polskę” odnosi się do ” Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych”i uwzględnia następujące jej obszary: społeczny obszar rozwoju dziecka oraz poznawczy obszar rozwoju dziecka.

   

  Do udziału w projekcie zaproszone zostały przedszkola z całej Polski. Wszystkie dzieli wiele kilometrów, ale łączy wspólna sprawa – kształtowanie postawy patriotycznej
  i zamiłowania do podróży od najmłodszych lat. Dzieci dzieciom opowiedzą o Polsce
  i miejscach, z których pochodzą. Krecik jest wyjątkowym podróżnikiem. Z własnym bagażem wyruszył w pełną przygód wyprawę podczas, której odwiedzi różne regiony Polski.
  W każdym z odwiedzanych miejsc wzbogaci swoją wiedzę na temat Ojczyzny, tej małej
  i dużej, przedszkolaków, które go do siebie zaprosiły.

   

       Krecik  podróżuje z bagażem, w którym znajdują się liczne niespodzianki przydatne przy przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci w różnych grupach wiekowych.
  Jest to m.in. pamiętnik podróży, do którego Krecik będzie zbierał pamiątkowe wpisy.
  Jest mapa Polski, na której każdy będzie zaznaczał, gdzie Krecik dotarł. Są również kolorowanki i bajka o przygodach Krecika i wiele innych niespodzianek. Z pewnością wyobraźnia i kreatywne myślenie będzie mogło zostać uruchomione. Krecik bowiem z chęcią wybierze się z dziećmi na wycieczkę lub nauczy się ich gwary. Ponadto w każdym
  z odwiedzonych miejsc, przedszkolaki będą mogły dopakować coś do walizki Krecika,
  aby mógł wrócić z bagażem pełnym nowych, niesamowitych doświadczeń.    

              Poprzez udział w projekcie „Krecik poznaje Polskę” możliwe będzie: zdobywanie nowych doświadczeń; nauka poprzez zabawę; rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny;  promocja placówek przedszkolnych i miejscowości, w których funkcjonują;  nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami.

            Wszelkie informacje o projekcie i jego przebiegu można znaleźć poprzez dołączenie do facebook’owej grupy „Krecik poznaje Polskę – Ogólnopolski projekt edukacyjny”. Projekt będzie realizowany do czerwca 2018.

               Nasze Przedszkole będzie gościć Krecika w miesiącu marcu. Postaramy się jak tylko potrafimy pokazać  dzieciom z całej Polski jak piękne są nasze Pałuki.  Zakwalifikowaliśmy się do grupy bordowej. Czekamy na niego z niecierpliwością :)

  Koordynatorem projektu w naszym Przedszkolu jest p. M.Tabaczyńska

 •  

   

   

  PODZIĘKOWANIA!!!

  Rodzice dzieci z Gromadki Kubusia Puchatka

  Rodzice dzieci z Grupy Motylki

  p. Sławomir Piechocki i jego firma ,,Smykbud”

  Urząd Gminy w Kcyni

  Bank Spółdzielczy w Kcyni

  p. Przemysław Kantorski i Firma ,,Tad Bud”

  Janusz Kowalski- Firma KARTONEX

  p. Piotr Hemmerling  –Radny Powiatu Nakielskiego, Zastępca Wójta Gminy Sadki

  p. Ryszard  Bagnerowski- Radny Powiatu Nakielskiego

  p. Renata  Gaj-Kowalska- Radna Powiatu Nakielskiego

  p. Henryk Grobelny

      W imieniu własnym oraz całej społeczności Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni  składam Państwu serdeczne podziękowania za współpracę i zaangażowanie w sprawy naszej placówki. Jesteśmy dumni, że nasza współpraca i wzajemne działania przyczyniają się do rozwoju naszego przedszkola, a dzieci mogą przebywać w coraz lepszych i bardziej przyjaznych, a tym samym coraz bezpieczniejszych warunkach.

     Państwa starania i chęć pomocy są dla nas bardzo cenne  i motywują do  dalszej pracy. Są także dowodem na to, że doceniacie Państwo efekty jakie niesie wspólne działanie  na rzecz przedszkolnej społeczności.  

     Dziękujemy też Państwu za otwartość na potrzeby naszego przedszkola. Jej owocem jest wielkość prac wykonanych  na rzecz placówki. Dzięki Państwa inicjatywie odnowiono ( pomalowano) 4 sale zajęciowe i zaadaptowano aulę przedszkola na salę dla dzieci. Dziękujemy za pozyskanie nowych sponsorów, którzy przekazali między innymi farby i środki finansowe. Składamy również gorące podziękowania rodzicom, którzy podarowali nam zabawki, firanki, farby, dywan. W prace na rzecz przedszkola często włączały się całe rodziny, a nawet dziadkowie.  Pomoc ta stała się także  szansą na jeszcze większe  zintegrowanie środowiska przedszkolnego i rodzinnego. Dziękujemy także za współtworzenie  przyjaznego klimatu w naszej placówce. Działania te przyniosły wiele radości, szczególnie najmłodszym.

    Doceniając Państwa troskę o uśmiech i zadowolenie naszych dzieci, życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

                                         Z wyrazami szacunku Beata Szymczak

                                      Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Kcyni

 • We wtorek 19 września maluchy z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta oraz usłyszeć kilka słów na temat przepisów drogowych. Wszystko to za sprawą wizyty w przedszkolu mundurowych z nakielskiej komendy. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci opowiadali dzieciom o najważniejszych przepisach, ze szczególnym naciskiem na te, które szczególnie powinni przestrzegać piesi. Mowa była o tym w jakich miejscach można przechodzić przez jezdnię, a gdzie jest to absolutnie zabronione. Nie zabrakło także informacji na temat tego, co oznaczają ustawione przy niektórych przejściach dla pieszych światła i jak piesi oraz kierowcy muszą się zachować po ich włączeniu. Wszystkie poznane przepisy maluchy miały okazję przećwiczyć na mini miasteczku ruchu drogowego, które policjanci przywieźli na spotkanie. Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach i pokazywały jak wiele informacji przekazanych przez mundurowych zostało w ich pamięci. Maluchy miały też niebywałą okazję spotkać się z policyjnym psem Rokim, który do przedszkola przyjechał ze swoim opiekunem asp. Łukaszem Królem. Przewodnik opowiedział o swoim podopiecznym, specyfice swojej pracy oraz uczył jak dziecko powinno się zachować w sytuacji kiedy zostanie zaatakowane przez agresywne zwierzę. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały policjantom pięknymi laurkami i własnoręcznie wykonanymi kwiatami.

 • PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU-PORADY DLA RODZICÓW

  PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU- PORADY DLA RODZICÓW

  Pierwsze dni w przedszkolu bez stresu

  Autor: Małgorzata Broniszewska

  Rodzice odgrywają niebagatelną rolę w przygotowywaniu dziecka do pójścia do przedszkola. Podpowiadamy, w jaki sposób oswoić pociechę z przedszkolem.

  Każdemu z nas zależy na tym, by  dziecko czuło się w przedszkolu dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Oddając je na  cały dzień pod opiekę wykwalifikowanych, ale bądź co bądź obcych nam i  maluchowi osób, mamy często poczucie dyskomfortu i wyrzuty sumienia. W pewnym  sensie czujemy, że oddalamy się od własnego dziecka, opuszczamy je.

  Nic bardziej mylnego! Jeżeli postaramy się, żeby dziecko  rozpoczęło edukację przedszkolną dobrze do niej psychicznie i emocjonalnie  nastawione, okaże się, że wspomnienia z przedszkola będą dla niego pozytywnym  bagażem uczuciowym na całe życie. Przecież my sami mamy dobre skojarzenia z  czasem własnego dzieciństwa związanego ściśle z pobytem w przedszkolu. Jeśli  pozytywnie nastawimy dziecko do nowego etapu w życiu, sami będziemy mieli  lepsze samopoczucie, obserwując jak bardzo cieszy się ono na myśl o nowym dniu w  przedszkolu, spotkaniu z rówieśnikami i nauczycielami. Dzięki temu nauczymy  malucha również samodzielności i damy mu możliwość szerszego poznania świat,  niż sami bylibyśmy w stanie zapewnić. A to przecież takie ważne!

  Jak zminimalizować negatywne skutki adaptacji dziecka  do przedszkola?

  • Nie przeciągaj  pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź,  przekazując maluszka nauczycielowi.
  • Nie zabieraj  dziecka do domu, kiedy płacze przy  rozstaniu  jeśli zrobisz to choć raz,  będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
  • Nie obiecuj:  jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz; kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz dać mu maleńki prezent,  ale nie może to być forma przekupywania, lecz raczej nagrody. Z czasem ten  bodziec stanie się zbędny.
  • Kontroluj, co  mówisz. Zamiast: już możemy wracać do domu, powiedz: teraz możemy iść do  domu. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny  wydźwięk.
  • Nie wymuszaj na  dziecku, żeby zaraz po powrocie do domu opowiedziało, co wydarzyło się w  przedszkolu  to powoduje niepotrzebny stres.
  • Jeśli dziecko  przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je  do przedszkola tata lub inna osoba, którą dziecko zna.
  • Staraj się  określać, kiedy przyjdziesz po dziecko w  miarę dokładnie: nie mów przyjdę, kiedy skończę pracę, ponieważ dziecko  nie wie, o której godzinie rodzice ją kończą. Lepiej powiedzieć: odbiorę cię z  przedszkola po podwieczorku/po obiedzie. To dla dziecka dobra miara czasu,  gdyż wie, kiedy są posiłki. Najważniejsze jest to, by DOTRZYMYWAĆ SŁOWA!
  • Nie okazuj  negatywnych emocji: nie płacz, nie wracaj pod drzwi, gdy słyszysz, że  maluch płacze. Takie zachowania są u dziecka rozpoczynającego funkcjonowanie  poza środowiskiem rodzinnym zupełnie normalne! Jednak kiedy zobaczy, że rodzic  czuje się niepewnie w sytuacji pozostawiania swej pociechy w przedszkolu, będzie  miało wrażenie, że dzieje się coś złego, a to spotęguje stres.
  • Każde dziecko  uspokaja się w zasadzie od razu po zamknięciu drzwi do sali, ponieważ  absorbują je nowi koledzy, wielość zabawek, a życzliwa i uśmiechnięta pani  zawsze dziecko przytuli, weźmie na kolana i uspokoi, zajmując uwagę dziecka czymś miłym i  pozytywnym.
  • Tłumacz dziecku,  że reguły obowiązujące w przedszkolu są dobre. Dzieci lubią, gdy ich świat  jest uporządkowany i ma swoją harmonię. Brak zasad i wymogów ze strony  nauczyciela sprawia, że dziecko odczuwa chaos, a to powoduje z kolei brak  poczucia stabilności i bezpieczeństwa w nowym miejscu.
  • Wszystkie wątpliwości lub  pytania kieruj do nauczyciela. To osoba, która spędza z dzieckiem większość  dnia, więc doskonale je zna i jest kompetentna w swoim zawodzie. Na pewno  uzyskasz pomoc i osiągniesz porozumienie. Dziecko widząc, że rodzice rozmawiają  z nauczycielem, czuje się bezpieczne.

  Jak przygotować swoją pociechę  do rozłąki, wymagań i zasad panujących w przedszkolu?

  • Kupujcie razem z  dzieckiem wyprawkę przyszłego przedszkolaka. Jeśli dziecko samo wybierze  kapcie, piżamkę do spania, kolorowe kredki czy też woreczek na strój do  ćwiczeń, wtedy przychodząc do przedszkola we wrześniu będzie miało coś swojego,  co do niego należało wcześniej i będzie mu łatwiej, choć to tylko przedmioty.
  • Pozwalajcie  dziecku oglądać wszystko, co wspólnie kupiliście, tyle razy, ile zechce. Oglądanie można zamienić w zabawę; można opowiadać dziecku, do czego te przedmioty będą mu służyły, jakie cudowne  rzeczy można za ich pomocą zrobić i czego one nauczą.
  • Kupcie dziecku  książeczkę o przedszkolu. Doskonali specjaliści, pedagodzy, psycholodzy i  terapeuci napisali książki o przedszkolu w sposób doskonale przystosowany do  sposobu przyswajania przez dziecko wiedzy o świecie. Jeśli poczytacie maluchowi  takie publikacje, odkryjecie przed nim ?nieznany świat?, sprawicie, że  przestanie się go bać i wzbudzicie ciekawość, która sprawi, że pójdzie do  przedszkola z przyjemnością. Do takich pozycji książkowych należą m.in: O przedszkolu Czesława Kulisiewicza, Witajcie w przedszkolu! Ingrid Kellner i  Jutty Garbert czy Poradnik przedszkolaka.  Mój pierwszy dzień w przedszkolu Magdaleny Chrzanowskiej.
  • Przychodźcie na  przedszkolny plac zabaw. Pozwólcie oswoić się dziecku z budynkiem  przedszkola oraz przedszkolnym ogrodem; stwórzcie sposobność, by  obserwowało, jak bawią się dzieci, które są  już przedszkolakami, jak zachowują się nauczycielki w przedszkolu, jak  zorganizowany jest dzień. Dziecko z czasem włączy się w zabawę i pozna zasady  obowiązujące na placu zabaw w przedszkolu. Będzie to znana już mu strona życia  przedszkola.
  • Opowiedzcie  dziecku, jak to było, gdy sami byliście przedszkolakami. Przedstawcie  przedszkole jako miejsce przyjazne, pełne zabawy i ludzi, którzy są przyjaźni.  Mówcie o tym, jak wspaniale wspominacie czas spędzony w przedszkolu. Jeśli  dziecko ma świadomość, że rodzice lubili przedszkole, nie będzie się go  obawiało, a wasza postawa wzmocni jego przekonanie, że każdy chce być  przedszkolakiem.
  • Nauczcie dziecko  piosenki lub wierszyka o przedszkolu. Poczuje się ono pewniej, gdy dowie  się od was, że w przedszkolu nauczy się ich o wiele więcej. Wytłumaczcie, że  zdobywanie wiedzy jest bardzo ważne, bo pozwala lepiej zrozumieć otaczający  świat i ludzi, a panie w przedszkolu potrafią zrobić to doskonale.
  • Zaproponujcie  dziecku, by pobawiło się z Wami w przedszkole. Zorganizujcie dziecku w domu  dzień podobny do tego, jak wygląda w przedszkolu. Pobawcie się z nim,  zorganizujcie mini zajęcia dydaktyczne, poćwiczcie czynności samoobsługowe,  połóżcie się na godzinkę po obiedzie, tak jak to jest w czasie poobiedniej  drzemki, obejrzyjcie z dzieckiem bajkę, zjedzcie podwieczorek. Jeśli zapoznacie  malucha z nowym rytmem dnia, łatwiej mu będzie przystosować się do nowych  reguł.
  • Pozwólcie  wybrać dziecku zabawkę, która razem z nim pójdzie do przedszkola. Niech ma  towarzysza, któremu może opowiedzieć o swoich smutkach lub radościach. Da mu to  poczucie bezpieczeństwa, będzie kojarzyło się z domem i ułatwi oczekiwanie na  rodziców.

  Stwarzając dziecku możliwość oswojenia się z przedszkolem,  zanim pozostanie ono tam bez nas, dajemy mu także czas na przygotowanie się do  tego pod względem psychicznym, emocjonalnym. Pozwalamy, by nowy świat  przedszkolnego placu zabaw lub sali nie był już całkiem obcy i wrogi?. Musimy mieć jednak świadomość, że lęku czy  strachu u dziecka nie uda nam się całkowicie wyeliminować. Im lepiej  poinformujemy nauczyciela o swoich oczekiwaniach oraz specyfice naszej  pociechy, tym mniej stresujący będzie to moment zarówno dla nas, jako rodziców,  i dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla samego dziecka, które jest przecież  najważniejsze.

  Każdy  maluszek jest inny! Ma swoją osobowość, charakter, upodobania, zainteresowania  i lęki. Nie ukrywajmy więc przez  nauczycielem i personelem przedszkola żadnych istotnych informacji o dziecku,  mając płonną nadzieję, że może się nie wyda, może się nic nie zdarzy lub może  jakoś to będzie. Nauczyciele w przedszkolu to osoby wykształcone, kompetentne  i doświadczone w swoim zawodzie  naprawdę zrozumieją wiele, a często nawet  pomogą!

  13  podstawowych informacji, które warto przekazać nauczycielowi w przedszkolu:

  1. Czy   dziecko lubi się bawić z   rówieśnikami lub rodzeństwem i jakie zabawy najczęściej je interesują?
  2. Czy dziecko jest otwarte  na nowe wrażenia i ludzi? Jak to okazuje?
  3. Czego dziecko się boi?
  4. Jaki rodzaj zabawek  dziecko preferuje i czym bawi się najczęściej
  5. Jakie sytuacje powodują u       dziecka płacz lub zdenerwowanie?
  6. Czego dziecko nie lubi   jeść, a co lubi najbardziej?
  7. Jakie czynności       samoobsługowe dziecko wykonuje samodzielnie, a przy których potrzebuje  pomocy?
  8. Co najlepiej dziecko   uspokaja?
  9. Jakie są mocne strony   dziecka (rysowanie, lepienie z plasteliny, uczenie się wierszy, śpiewanie,       aktywność fizyczna, aktywność słowna itp.)?
  10. Jakich czynności dziecko  nie lubi wykonywać?
  11. Jak można zmotywować  dziecko do podjęcia nowych działań?
  12. Jakie były dotychczasowe reakcje dziecka na rówieśników?
  13. W jaki sposób dziecko  okazuje zdenerwowanie i smutek?
 • DRODZY RODZICE !!!

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci przyjęte w tym roku do naszego przedszkola wraz z rodzicami na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się we wtorek 29 sierpnia o godz. 16.00

 • Podręczniki dla dzieci na nowy rok szkolny 2017/2018

  Uwaga Rodzice!

  Podajemy spis podręczników dla wszystkich dzieci na nowy rok szkolny 2017/2018:

  1) dzieci z rocznika 2011 - " Paczka Puszatka. Roczne przygotowanie przedszkolne", wyd. WSiP

  Religia dla dzieci z rocznika 2011 - " Przychodzimy do Pana Boga", wyd. Św. Wojciech;

  2) dzieci z rocznika 2012 - " Tropiciele. Pięciolatek", wyd. WSiP;

  3 )dzieci  z rocznika 2013 - "Przygoda z uśmiechem. Czterolatek", wyd. WSiP

  4) dzieci z rocznika 2014 - "Przygoda z uśmiechem. Trzylatek", wyd. WSiP

 • PODPISYWANIE UMÓW NA ROK SZKOLNY 2017/2018

  UWAGA RODZICE !!!

  Zapraszamy rodziców nowoprzjętych dzieci do podpisywania umów na usługi przedszkola na rok szkolny 2017-2018.Podpisywanie umów odbędzie się w dniach 3-4 lipca 2017 (poniedziałek,wtorek) od godz.9.00-14.00 w sekretariacie przedszkola.

 • WNIOSEK O ZWROT NADPŁAT

   

  Proszę o pobranie poniższego druku i złożenie w biurze  w celu rozliczenia nadpłat za usługi Przedszkola.

  podanie-o-zwrot-nadplat.doc

 • PODPISYWANIE UMÓW Z RODZICAMI

  Drodzy Rodzice!

  W czwartek 29 czerwca 2017 r. nastąpi podpisywanie umów z rodzicami dzieci kontynuujących edukację w naszym przedszkolu na usługi przedszkolne w roku szkolnym 2017/2018 .Podpisywanie odbywać się będzie w sekretariacie w godz od 8 do 15

 • Wycieczka Pajacyków do Myślęcinka

  W czwartek 8.06.2017 r. Pajacyki  wraz z rodzicami pojechały na wycieczkę do ZOO w Myślęcinku. Zwiedziliśmy tam pawilon mieszczący Akwarium Terrarium, w którym prezentowane są wybrane gatunki płazów i gadów egzotycznych, a w podłodze znajduje się zbiornik wodny z karpiami wielu odmian. Następnie udaliśmy się na teren otwarty ZOO by podziwiać zwierzęta. Największe zainteresowanie przedszkolaków wzbudził tygrys, małpki i pawie z pieknymi ogonami. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały ksiązeczki o zwierzętach. Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do przeszkola.

                             Zdjęcie użytkownika Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

 • "Motylki" na wycieczce w Zespole Szkół w Mycielewie

  Grupa "Motylków" w piątek 26 maja wybrała się na wycieczkę do Zespołu Szkół w Mycielewie. Wycieczka ta miała charakter integracyjny. Dzieci zostały zapoznane ze szkołą, miały okazję zobaczyć salę gimnastyczną, bibliotekę, sale zajęć oddziałów przedszkolnych, pracownię komputerową. Grupa 5-latków przywitała nas tańcem i piosenką oraz słodkim poczęstunkiem. Na zakończenie dzieci miały czas na zabawę na placu zabaw, który sprawił dzieciom najwięcej radości. "Motylki" w ramach podziękowania za gościnę przygotowały dla dzieci niespodzianki w postaci książeczek i lizaków. Dziękujemy pani dyrektor ZS w Mycielewie  p. Katarzynie Walasiewicz za zaproszenie, a paniom Iwonie Wojtkowiak i Alinie Napierała za gościnę i miło spędzony czas. 

 • "Przedszkolaki i woda - sportowa przygoda"

  W dniu 2 czerwca 2017 r. dzieci z naszego przedszkola udały się na basen do Nakła nad Notecią. Zorganizowanie wycieczki na basen możliwe było dzięki realizacji zadania publicznego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni "Marzenie".

  Powszechnie znany jest problem otyłości i nadwagi wśród dzieci. Według szacunkowych danych wynikających z raportu Instytutu Żywności i Żywienia co czwarty uczeń w Polsce ma nadwagę lub jest otyły. Problem dotyczy aż 28 procent chłopców i 22 procent dziewcząt w ostatnich klasach szkoły podstawowej. Przyczynami takiego stanu rzeczy są coraz mniejsza aktywność fizyczna dzieci oraz nieprawidłowe odżywianie. Skutki otyłości i nadwagi od najmłodszych lat nie tylko przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu ale negatywnie wpływają równieżna psychikę dziecka. W efekcie mogą doprowadzić do gorszej samooceny i izolacji dziecka. Problem ten nie omija również dzieci z terenu powiatu nakielskiego. Realizacja zadania publicznego pod tytułem „Przedszkolaki i woda – sportowa przygoda!” pozwoli zaprezentować najmłodszym mieszkańcom powiatu, a także ich rodzinom, zajęcia ruchowe na basenie jako najlepszy sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Zajęcia w wodzie na stałe najmłodszym zapiszą się w pamięci jako właściwe zachowanie. Jesteśmy przekonani, że poprzez zaangażowanie w zajęcia rodziców i pedagogów w promocję sportu i zdrowego stylu spędzania wolnego czasu, skutecznie nakłonimy najmłodszych do aktywności sportowej. Rodziców natomiast zachęcimy do zapewniania dzieciom zajęć na basenie. Przed przystąpieniem do złożenia oferty przeprowadzono diagnozę wśród grupy mieszkańców powiatu nakielskiego – rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni, czy istnieje zainteresowanie zajęciami na basenie, jako formy aktywności sportowej, rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu. Większość badanych osób wyraziła chęć udziału wraz z dziećmi w zajęciach ruchowych na basenie. Wielu do udziału zachęca możliwość uczestnictwa w szkoleniach dot. bezpiecznego zachowania w wodzie oraz ratownictwa wodnego oferowanych w ramach projektu. Mieszkańcy chętnie pod okiem instruktorów doskonaliliby swoje umiejętności, co dałoby gwarancję właściwego przygotowania ich do bezpiecznego korzystania z form rekreacji nad wodą, zarówno w akwenach zamkniętych jak i otwartych. Ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci. Wiele osób z grupy podlegającej badaniu wskazywało, że nie korzystają z zajęć już proponowanych na basenach ze względu na ich ogólny charakter i nie przystosowanie do wieku dzieci. Kilka osób wskazało także, że ze względów finansowych nie mogą zapewnić swym dzieciom takich zajęć. Gmina Kcynia jest miastem o stosunkowo dużych problemach społecznych. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest wysoki procent bezrobocia wg danych GUS ok. 14%, wg danych PUP stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim w 2015 roku stan na 30 września Powiat Nakło - 20,6%, Kujawko-Pomorskie - 15,7%, Polska - 11,5%. Obserwowany jest także wysoki wskaźnik ubóstwa (wiele osób korzysta z pomocy M-GOPS). Dzieci ze względu na wysoki wskaźnik ubóstwa rodziców mają utrudniony dostęp do zajęć pozalekcyjnych, mają niską motywację do szukania sposobów poszerzania wiedzy, zainteresowań i pasji. Kcynia nie ma niestety w swojej infrastrukturze basenu, co dodatkowo uniemożliwia najmłodszym udział w proponowanych w projekcie zajęć.

  W małej gminie jaką jest gmina Kcynia, istnieje tylko jedno przedszkole miejskie zlokalizowane w Kcyni. Uczęszczają do niego dzieci w wieku 3-5 lat. Zajęcia popołudniowe będą miały na celu po pierwsze aktywizację dzieci, zapewnienie ciekawej formy spędzania czasu, walor edukacyjny, jak również będą odpowiedzią na trudną sytuację finansową rodzin. Jest to ważne dla np. rodzin wielodzietnych oraz osób będących w trudnej sytuacji finansowej, których nie stać na wysłanie dzieci na odpłatne zajęcia pozalekcyjne. Podstawowym rezultatem zadania publicznego jest szeroko pojęta promocja pływania i zabaw ruchowych w wodzie, a także właściwego zachowania w akwenach wodnych otwartych i zamkniętych. Z pewnością pomimo, iż rezultaty te nie są wprost mierzalne, wpłyną na zachowanie i wyobraźnię dzieci w pozytywny i trwały sposób. Realizacja zadania umożliwi osiągnięcie rezultatu, gdyż brak zajęć prowadzonych na basenie w grupie rówieśniczej nie stwarza takiej możliwości. Podczas pobytu na basenie było widać u dzieci wiele radości i uśmiechu.

  Dzieci z przedszkola bardzo dziękują stowarzyszeniu za zaangażowanie w realizacji projektu i polecają się na przyszłość :-)

 • Dzień Dziecka

  Na maluchy uczęszczające do Przedszkola Miejskiego w Kcyni czekało w dzisiejszym, wyjątkowym dniu mnóstwo atrakcji. Uroczystego otwarcia Dnia Dziecka dokonała dyrektor Przedszkola p. Beata Szymczak, która życzyła maluchom wspaniałej zabawy. Głos zabrał również Przewodniczący Rady Rodziców p. Tomasz Zmudziński, który podkreślał, jak dużą rolę odgrywają dzieci w życiu ich rodziców, jak wielką są dla nich radością. Następnie każda z grup otrzymała prezenty zakupione w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Przedszkola „Marzenie”. Składały się na nie piękne zestawy farb, zabawki do piaskownicy, kolorowe papiery itp. Po części oficjalnej przedszkolaki udały się na plac za przedszkolem, gdzie rozstawione zostały dmuchańce, zjeżdżalnie, suchy basen z piłeczkami oraz czekały na nie popcorn, soczki i wata cukrowa. Z placu zabaw skorzystały wszystkie grupy przedszkolne. Uśmiechy nie znikały z twarzy maluchów przez cały dzień. Dzień Dziecka możliwy był do realizacji w tak szerokim zakresie dzięki Radzie Rodziców i wszystkim Rodzicom przedszkolaków, za co należą się ogromne słowa uznania, podziękowania i wielkie ukłony. Dziękujemy!

 • Biedroneczki na lodach u Pani Kaczmarek

   

  Jak co roku  z okazji Dnia Dziecka grupa Biedroneczek została zaproszona przez Babcię Amelki na lody. Dzieci odwiedziły jedno z ulubionych miejsc chyba każdego dziecka- lodziarnię Roka. . Na miejscu powitały nas przemiłe panie,

  Było miło, sympatycznie i bardzo pysznie, z resztą miny dzieci mówią same za siebie!
  Dzieci najedzone i w świetnych humorach  z balonami ofiarowanymi przez panią Beatę  powróciły do przedszkola

  ,

  Pani Beatce  oraz mamie Amelki  jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni
  ul. Libelta 1
  89-240 Kcynia
 • (052) 589 37 41

Galeria zdjęć