Kostiumowy Bal Karnawałowy
w naszym przedszkolu Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni
Bawimy się 30 stycznia (piątek)
Przygotujcie wspaniałe kostiumy i humorki.
Kostiumowy Bal Karnawałowy
w naszym przedszkolu Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni
Bawimy się 30 stycznia (piątek)
Przygotujcie wspaniałe kostiumy i humorki.
Magiczne chwile z teatrem
Dziś nasze dzieci z grup: Biedronki, Motylki i Żabki miały wyjątkową okazję uczestniczyć w spektaklu musicalowym „Dziadek do orzechów” w Bydgoszczy
Piękna muzyka, bajkowa scenografia i niezwykła atmosfera sprawiły, że było to niezapomniane przeżycie!
Uśmiechy i zachwyt mówiły same za siebie
Góra Grosza rośnie w siłę!
Przypominamy o przedszkolnej akcji charytatywnej
Wrzuć grosik, dorzuć uśmiech i pomóż razem z nami!
Małe monety – wielkie serca
Akcja trwa do 31.03.2026 r.
Mamy to! Umowa na budowę budynku przedszkola miejskiego oraz żłobka w Kcyni podpisana! Stawiamy na rozwój infrastruktury dla najmłodszego pokolenia Kcynian! W dniu dzisiejszym podpisano umowę z firmą CCERTA Trzemesznosp. z o.o. ul. Wrzosowa z Trzemeszna na wykonanie zadania pn. "Budowa budynku przedszkola miejskiego oraz żłobka w Kcyni". Gminę Kcynia reprezentował Adam Kontowicz Zastępca Burmistrza Kcyni, natomiast firmę CERTA TRZEMESZNO reprezentowani wspólnicy Krzysztof Bogdziewicz oraz Wiktor Słowiński. Wartość umowy: 14 170 984,92 zł brutto.Budynek ma powstać w terminie do 21 miesięcy od daty podpisania umowy. W ramach realizacji powstanie dwukondygnacyjny budynek przedszkola miejskiego oraz żłobka - w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej przy ul. Wyrzyskiej 12 - wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na łącznie 220 dzieci (197 przedszkolaków oraz 23 dzieci uczęszczających do żłobka wraz z niezbędnym personelem. Budynek oprócz sal głównych dla dzieci oraz zaplecza kuchennego będzie posiadał zaplecze higieniczno sanitarne, socjalne, część techniczną oraz dodatkowe pomieszczenia biurowe i zajęciowe. Przed budynkiem powstanie parking i droga pożarowa z placem manewrowym o wym. 20x20m dla celów p.poż. Wykonane zostaną tereny utwardzone dojścia/dojazdy oraz elementy małej architektury, plac zabaw dla dzieci, wraz z ogrodzeniem. Projekt wykonała jednostka projektowa: M-Bud sp. z o.o. ul. Karnowska w Nakle n. Not.Prace nadzorować będzie zespół inspektorów nadzoru, firma "Budoma" Jacek Zaborowski ul. Leśna, Czerwonak.Na tę ważną inwestycję Gmina Kcynia ma zapewnione dodatkowe źródła finansowania - w kwocie 6 800 000 z Rządowego Funduszu Polski Ład.#Kcynia #rozwoj #stawiamynarozwoj #mieszkancy #najmlodsi #przedszkole #PolskiŁad MMateusz Stachowiak
Zdjęcie i tekst: kcynia.pl
W czwartek 18 grudnia, w grupie Biedroneczki odbyło się uroczyste spotkanie świąteczne, na które licznie przybyli zaproszeni rodzice.
Głównym punktem programu były jasełka w wykonaniu naszych zdolnych przedszkolaków. Nie było to jednak zwyczajne przedstawienie! Obok tradycyjnych postaci, na scenie pojawiły się bohaterowie znani z ulubionych bajek, co nadało całości wyjątkowego i radosnego uroku. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem recytowali swoje role i śpiewali kolędy, wzruszając zgromadzoną publiczność.
Tuż po występie, gdy emocje jeszcze nie opadły, salę odwiedził długo wyczekiwany gość – Gwiazdor. Przybył on z wielkim uśmiechem i jeszcze większym workiem pełnym prezentów. Każda "Biedroneczka" została obdarowana upominkiem.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i wspólne spędzenie tego magicznego czasu!
17 grudnia w grupie Żabki odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Tego dnia aula przedszkolna wypełniła się ciepłem, radością i prawdziwą magią świąt. Dzieci z ogromnym przejęciem zaprezentowały jasełka. Były tańce, recytacje i śpiew, które poruszały serca i wywoływały uśmiech na twarzach wszystkich obecnych. Było też wspólne kolędowanie, które stworzyło niezwykle ciepłą, rodzinną atmosferę - taką, jaka najlepiej oddaje ducha Bożego Narodzenia. Jak na prawdziwe święta przystało, nie mogło zabraknąć wyjątkowego gościa. Dzieci odwiedził Gwiazdor i obdarował je prezentami. Panie również otrzymały upominki, za co serdecznie dziękujemy
15 grudnia w grupie „Motylków” odbyło się świąteczne spotkanie z Rodzicami. Dzieci, z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechami na twarzach, zaprezentowały przed swoimi rodzicami program artystyczny.
Największe emocje wzbudziła wizyta gościa specjalnego. Tuż po występie salę odwiedził wyczekiwany Gwiazdor z workiem pełnym prezentów, który sprawił dzieciom wiele radości.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za obecność i wspólnie spędzony czas.
16 grudnia w naszej najmłodszej grupie zapanowała iście magiczna atmosfera. Myszki zaprezentowały się przed rodzicami z wielką odwagą. Wspólne tańce przy zimowych piosenkach wywołały uśmiech na twarzy każdego gościa.
Jednak prawdziwe emocje sięgnęły zenitu, gdy salę odwiedził wyjątkowy gość – Gwiazdor! Radość dzieci była ogromna, a prezenty stały się wspaniałym zwieńczeniem tego wyjątkowego popołudnia.
Dziękujemy rodzicom za obecność i wspólne celebrowanie tego przedświątecznego czasu!
Magiczne Spotkanie Świąteczne Pszczółek!
10 grudnia w naszej grupie zapanowała prawdziwie magiczna, świąteczna atmosfera! Pszczółki wystąpiły przed Rodzicami, przenosząc wszystkich w cudowny, zimowy świat. Było wzruszająco, radośnie i pięknie!
Po wspaniałym występie dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie zrobione, wyjątkowe upominki.
Na koniec, ku ogromnej radości wszystkich, pojawił się on – długo wyczekiwany Gwiazdor! Miał dla naszych małych artystów wspaniałe prezenty! Uśmiechom i podekscytowaniu nie było końca!
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Stroiki i inne ozdoby świąteczne". We wtorek, 9 grudnia, w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Stroiki i inne ozdoby świąteczne". Wydarzenie to od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodzin. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci różnymi technikami plastycznymi, wzmacnianie więzi rodzinnych, rozwijanie twórczych zainteresowań, wyobraźni oraz umożliwienie zaprezentowania uzdolnień dzieci i ich opiekunów na szerszym forum. W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 43 prace. Wszystkie prace były piękne - pełne serca, pomysłowości i świątecznej magii. Komisja konkursowa w składzie: p. Maria Kordyś, p. Anna Duda-Nowicka, p. Wioletta Tomczak dokonała oceny prac i przyznała 10 wyróżnień: 1. Filip Krzeszewski 2. Antoni Wiącek 3. Nikodem Guziński 4. Łucja Mrotek 5. Bianka Marciniak 6. Oliwia Kasperek 7. Kacper Pawłowski 8. Marcel Gabrychowicz 9. Tadeusz Chmura 10. Dorota Nowak. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród. Nagrody zostały ufundowane również przez przedszkole. Rodzicom uczestników dziękujemy za zainteresowanie konkursem i zaangażowanie w wykonanie tak pięknych i wyjątkowych prac. Koordynatorki konkursu, p. Ewelina Chudzik i p. Anika Borowska, za zgodą rodziców przekazały wszystkie prace Radzie Rodziców, która jest organizatorem kiermaszu świątecznego w naszej placówce "Ciasto w dobrej wierze".
Na warsztaty z dekorowania pierników swoich rodziców zaprosiły Pszczółki i Motylki. Dzieci z rodzicami pięknie udekorowały ciasteczka. Tak pięknie pachnące i wyglądające słodkości skusiły naszych małych łasuchów na małą degustację.
Z początkiem grudnia w naszym przedszkolu rozpoczęło się pieczenie pierników. To nasza coroczna tradycja, na którą dzieci czekają z niecierpliwością. Wałkowanie ciasta szło nam bardzo sprawnie, a wykrawanie przeróżnych kształtów sprawiało mnóstwo radości.
Na choince bombki, gwiazdki i dzwoneczki,
Między łańcuchami złote aniołeczki.
Płoną na choince lampki kolorowe,
Rozświetlają blaskiem wieczory grudniowe.
Dzięki życzliwości kolejny rok z rzędu otrzymujemy w prezencie piękne zielone świąteczne drzewko. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Olendrowi za piękną choinkę, która zdobi naszą aulę i nadaje jej świątecznej atmosfery.
Dziś Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkolaki i przyniósł mnóstwo prezentów oraz dobrej zabawy! Jednak zanim nastąpiło przybycie tego wyczekiwanego gościa, przedszkolaki musiały wykonać zadania przygotowane przez Psotnego Elfa. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za prezenty dla przedszkola w postaci kolumny nagłaśniającej z mikrofonami oraz namiotu.
Pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za zakup ozdób świątecznych, a Paniom z Rady Rodziców: Magdalenie Kwiatkowskiej, Weronice Góreckiej, Jagodzie Ścibut, Anice Gabrychowicz oraz Klaudii Majcherczyk za poświęcony czas, kreatywność i ogromne zaangażowanie w świąteczne udekorowanie naszego przedszkola!
Dzięki Waszej pracy korytarze i wejście do przedszkola zamieniły się w prawdziwie magiczną przestrzeń pełną świątecznego klimatu.
Powered by aSc EduPage