Strona główna
Dwujęzyczne przedszkole
Nasze Biedroneczki brały udział w codziennych zajęciach języka angielskiego w ramach projektu „Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza”. Dzięki środkom unijnym z Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza przedszkole zostało także wyposażone w materiały edukacyjne i pomoce dydaktyczne.
Biedroneczki zaprezentowały efekty i już wiemy jedno: było warto!
DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU
W ten szczególnie dzień zapraszać do zabawy nie trzeba było. Dmuchany zamek, zjeżdżalnie, plac zabaw to wszystko czekało na przedszkolaki z naszego przedszkola z okazji ich wielkiego święta, czyli Dnia Dziecka. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Myszka Miki wraz ze swoimi pomocnikami przygotowały mnóstwo zabaw i atrakcji, w których każdy przedszkolak mógł skorzystać.Było można zapleść sobie warkoczyki, zrobić tatuaż,pomalować twarz lub paznokcie.Ale to wciąż nie koniec niespodzianek. Rada Rodziców wraz z panią dyrektor obdarowali dzieci prezentami.Równiez nie zabrakło popcornu i słodkiej waty.Było wesoło, kolorowo, bajkowo i muzykalnie! Impreza została sfinansowana przez Radę Rodziców.
Niecodzienny gość w grupie Żabek
17W dniu 06.06.2025r. nasze przedszkole, grupę Żabek odwiedził niecodzienny gość, Pan Leszek Borus ,Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zakładzie Linii Kolejowych w Poznaniu, a prywatnie dziadek Niny Borus.Pan Leszek opowiedział nam o bezpieczeństwie na przejściach i przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych.Wyjaśnił nam jak należy zachowywać na dworcu kolejowym i w pociągu.W tym celu przeczytał nam nowe przygody Ambasadorki Bezpieczeństwa i jej Rodziny.Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem słuchały gościa.Pan Leszek również opowiedział o największym skarbie jakiego potrzebuje człowiek,a mianowicie krew,która ratuje życie.Dzięki jego zaangażowaniu zorganizowano wiele zbiórek krwi ratującej życie wielu ludziom,".... oddanie krwi to szansa na nowe życie dla wielu potrzebujących"-zaznaczył pan Leszek.Nasz gość wszystkie dzieci obdarzył cennymi niespod
Umowy.
Szanowni Rodzice!
Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zmienić termin trwania umowy dziecka za korzystanie z usług przedszkola serdecznie zapraszamy w dniach od 3 do 6 czerwca 2025 r. do sekretariatu Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni w godz 7.30 do 15.00.
Drodzy Państwo!
Drodzy Państwo! Nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego PrzedszkolaBezOwsików.pl
Założeniem w walce z owsikami najważniejsza są: profilaktyka i dbałość o prawidłową higienę. Z tego powodu został uruchomiony ogólnopolski program edukacyjny „PrzedszkolaBezOwsików.pl”. Celem programu jest kształtowanie odpowiednich nawyków w zakresie dbania o czystość rąk wśród dzieci.
Zapraszamy i czekamy na Wasze dzieci!!!
PRZEDSZKOLE MIEJSKIE IM. ZIEMI PAŁUCKIEJ W KCYNI SERDECZNIE ZAPRASZA:
PRZEDSZKOLE CZYNNE JEST W GODZ. 6.30-16.30
ZAPEWNIAMY !!!
- bezpłatny 5-godzinny pobyt w przedszkolu (8.00-13.00) dla dzieci od 3-5 lat, powyżej 5 h- 1 zł za 1 h
Dziękujemy!
Ogród w przedszkolu jest ogromną wartością dla naszej społeczności i wszystkim zależy aby był bezpieczny, piękny i zachęcał do zabawy. W dzisiejszej przedszkolnej rzeczywistości, nasza placówka może poszczycić się miejscem, gdzie dzieci mogą spędzać czas na świeżym powietrzu w przyjaznym otoczeniu. Pomimo już chłodnej aury nasz trawnik w przedszkolu prezentuje się idealnie . Duża zielona przestrzeń pozwala na jesienne zabawy, a już wiosną na planowane pikniki. Dzieci kochają ten ogród i już korzystają z zielonej trawy. Cała społeczność przedszkola jest wdzięczna za chęć pomocy przy założeniu trawnika tj. przywóz ziemi panu Jarkowi Olędzkiemu i przygotowania podłoża oraz położeniu trawy firmie pana Slawomira Piechockiego jak i jego pracownikom. Nic nie zrobilibyśmy bez was DRODZY RODZICE. Jeszcze raz pragniemy podziękować za bezinteresowność, czas ,ofiarność, pozytywną energię ,uśmie
Dzień Czystego Powietrza
Dzień Czystego Powietrza . Nasze Przedszkolaki po raz czwarty brały udział w akcji happeningowej ,która odbyła się na rynku w Kcyni. Akcja ta ma na celu m. in. promocję odpowiednich postaw proekologicznych! Dzieci brały również udział w ogłoszonym konkursie "Drugie życie plastikowej butelki".
Logowanie
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Mapa