Strona główna
Wizyta Pana Burmistrza w gr Jeżyków
W naszym przedszkolu trwa realizacja projektów dofinansowanych ze środków zarówno Gminy Kcynia, jak i Powiatu Nakielskiego pozyskanych przez Stowarzyszenie „Marzenie” w ramach otwartych konkursów ofert. Jednym z nich jest projekt, w ramach którego zakupiono monitor interaktywny. W dniu dzisiejszym na zaproszenie przedszkola pracy z monitorem przyglądał się Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który odwiedził grupę Jeżyków. Aktualne rozpoczęto w grupie realizację zajęć tematycznych. Pierwszym blok zajęć dotyczy pochodzącego z Kcyni Jana Czochralskiego w kontekście obchodzonej w kwietniu rocznicy jego śmierci. Dzieci m.in. obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą kcyńskiego Profesora, przygotowały gazetkę związaną z Jego osiągnięciami, a także wyhodowały kryształy. Kolejne bloki tematyczne będą dotyczyły m.in. Pałuk, Kcyni i jubileuszu 760-lecia oraz symboli narodowych.
Światowy Dzień Wody
622 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Woda to główne źródło, które jest nam niezbędne do życia. O wodę więc trzeba dbać, oszczędzać, dobrze ją wykorzystywać. Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z Gromadki Kubusia Puchatka. Dzieci miały możliwość dowiedzenia się, skąd bierze się woda, jakie ma dla nas znaczenie, jak należy o nią dbać i oszczędzać, poznały wędrówkę kropel wody oraz skąd się bierze deszcz. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna przedstawiająca obieg wody w przyrodzie.
RODO
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuje Pana/Panią, że: Administratorem przetwarzanych Pana/ Pani danych osobowych jest: Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni. Dodatkowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych mogą Państwo znaleźć na stronie: https://przedszkolekcynia.edupage.org
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM IM. ZIEMI PAŁUCKIEJ W KCYNI
Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data publikacji strony internetowej: 2011-10-10.
REKRUTACJA 2022/2023
Przypominamy, że rekrutacja do Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni trwa do 18 marca .
REKRUTACJA 2022/2023
2022_KARTA_ZAPISU_%281%29.doc2022_OSWIADCZENIE_O_ILOSCI_GODZIN.doc2022_OSWIADCZENIE_O_SAMOTNYM_WYCHOWYWANIU_DZIECKA.doc2022_OSWIADCZENIE_O_WIELODZIETNOSCI.doc2022_OSWIADCZENIE_O_ZAMELDOWANIU_%281%29.doc2022_OSWIADCZENIE_O_ZATRUDNIENIU-2.doc2022_OSWIADCZENIE_WOLI_%281%29.docxOswiadczenie_o_niepelnosp
Dzień Dinozaura
Ostatnio nasze Puchatki obchodzą same święta. Piątkowy dzień był pełen pozytywnej energii. 26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów. Następnie podsumowaliśmy zdobyte wiadomości na ich temat, np.: jakie znamy dinozaury, czym się żywią, skąd się biorą. Uatrakcyjnieniem dzisiejszych zajęć były zajęcia plastyczne. Dzieci malowały dinozaury z gipsu, jednak największą frajdą okazała się zabawa w archeologa. Przy pomocy młoteczka rozbijały zalane sylwety dinozaurów. To był naprawdę świetny dzień!
Policjancji z wizytą w przedszkolu
6Dzisiejszy dzień na długo pozostanie zapamiętany przez naszych przedszkolaków. Dlaczego? A to za sprawą naszych policjantów. Mali słuchacze kolejny raz dzięki mundurowym mieli możliwość przypomnienia sobie najważniejszych zasad bezpieczeństwa oraz zagrożeń jakie mogą napotkać w codziennym życiu. Policjanci przypomnieli przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W tym celu posłużyli się elementami wyposażenia mini miasteczka ruchu drogowego. Dzieci wzięły udział w edukacyjnej zabawie w ruchu uliczny. Podczas zabawy przedszkolaki wcielały się w rolę policjantów i samochodów. Wszyscy otrzymali odblaskowe zawieszki oraz kolorowanki. W ramach podziękowań dzieci wręczyły laurki i kwiatki.
: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”
21Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – tłusty czwartek. Nasze Puchatki zapoznały się z tradycją i obrzędami związanymi z tym świętem. Dowiedziały się, jak powstają pączki, co jest ich głównym składnikiem. Następnie dzieci przystąpiły do pracy plastycznej, której tematem był oczywiście pączek. Po zakończonych zajęciach wszyscy wspólnie skosztowaliśmy pączki i zrobiliśmy zawody w nie oblizywaniu ust po pączkach. Niestety nikomu nie udało się wygrać :)
Wielki bal w Gromadce Kubusia Puchatka
21Piątek okazał się dla naszych przedszkolaków kolejnym dniem pełnym wrażeń, pozytywnej energii oraz radości. Tego dnia w całym przedszkolu obchodziliśmy bal karnawałowy. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów znanych bajek, a w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków i wiele innych bajkowych postaci. Były tańce, śpiewy, gry i zabawy. Uśmiech nie schodził nam z twarzy. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości!
Przerwa remontowa w przedszkolu
Drodzy Państwo!
W dniach od 11 lipca 2022r do 12 sierpnia 2022 r. planowana jest w naszym Przedszkolu przerwa remontowa.
Walentynki w Gromadce Kubusia Puchatka
1514 lutego był dla naszych przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Nasze Puchatki obchodziły ten dzień w miłej i radosnej atmosferze. Malowały wcześniej przygotowane gipsowe serduszka oraz samodzielnie wykonały kartki walentynkowe. Zakończeniem tego wspaniałego dnia była sesja zdjęciowa
Światowy Dzień Pizzy w Gromadce Kubusia Puchatka
Dzień Pizzy, to jeden z ulubionych dni każdego przedszkolaka. Dzisiaj dzieci z Gromadki Kubusia Puchatka poznały historię powstania pizzy. Dowiedziały się, z którego kraju pochodzi pizza i co symbolizują kolory znajdujące się na fladze Włoch. Następnie przystąpiliśmy do najprzyjemniejszej części tego dnia- mianowicie do konsumpcji pizzy. Na zakończenie wszyscy wspólnie zrobiliśmy pracę plastyczną, której głównym tematem była oczywiście PIZZA .
Mamy to…..👍👍👍❤️
Nowy rok, nowe pomysły, nowe działania! Właśnie rozstrzygnięto konkurs ofert dla NGO ogłoszony przez Burmistrza Kcyni. Bardzo się cieszymy, że dwa projekty zgłoszone przez Stowarzyszenie Marzenie działające przy naszym przedszkolu, a których autorką jest Przewodnicząca Rady Anna Duda-Nowicka, zyskają dofinansowanie. Są to projekty: „Każde dziecko o tym wie, że o zęby trzeba dbać” – kształtowanie nawyku prawidłowego dbania o stan jamy ustnej” oraz "Zakup tablicy interaktywnej w celu wspierania rozwoju edukacyjnego dzieci i nauczycieli Przedszkola Miejskiego w Kcyni oraz czterech zajęć tematycznych”. Bardzo dziękujemy za wsparcie!
Podziękowania!!!
W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową jaka miała miejsce w dniu dzisiejszym pragnę podziękować wszystkim służbom ,które udzieliły nam pomocy i wsparcia . Podziękowania kierujemy w stronę PSP w Szubinie, OSP Dziewierzewo, Policji, Zakład Kominiarski Tubiszewski Maciej, a w szczególności chciałabym podziękować strażakom z OSP w Kcyni za udostępnienie swoich pomieszczeń i udzieloną pomoc po ewakuacji przedszkola.Dyrektor Przedszkola im.Ziemi Pałuckiej w Kcynia Beata Szymczak
Dzień Babci i Dziadka
Z okazji Dnia Babci i Dziadka Gromadka Kubusia Puchatka życzy wszystkiego najlepszego!
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego " Stroiki i inne ozdoby świąteczne"
Kolejna (już ósma) edycja konkursu świątecznego za nami. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci różnymi technikami plastycznymi, wzmacnianie więzi rodzinnych, rozwijanie twórczych zainteresowań, wyobraźni oraz umożliwienie zaprezentowania uzdolnień dzieci i ich opiekunów na szerszym forum. W tym roku zgłoszone zostały 62 prace. We wtorek 7 grudnia o godz. 10.00 zebrała się komisja konkursowa, aby dokonać oceny prac. Do komisji powołano: p. Marię Kordyś, p. Renatę Gaj-Kowalską i p. Annę Borkowską . Poziom wykonania ozdób okazał się bardzo wysoki i w związku z tym jury wyłoniło 18 wyróżnień:
Logowanie
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Mapa