• Pałuczaki

"PAŁUCZAKI"  PRZEDSZKOLNY ZESPÓŁ TANECZNO - MUZYCZNY

Zespół powstał we wrześniu 1995r. w związku z wprowadzeniem w przedszkolu programu pracy innowacyjnej pt."KOCHAMY PAŁUKI".

Opiekunką zespołu wówczas została dyr.przedszkola p.Krystyna Małkowska (choreograf i muzyk tego zespołu).

W zespole śpiewało i tańczyło 24 dzieci (8 dziewczynek i 16 chłopców).

Stroje dla zespołu ufundowali rodzice.

8.12.1995r.    - PIERWSZY  KONCERT "PAŁUCZAKÓW", DLA RODZICÓW I KOLEGÓW Z PRZEDSZKOLA;

15.12.1995r.      -   występ zespołu na konferencji dyrektorów;

19.01.1996r.   -   dzieci wystąpiły po raz pierwszy dla swoich Babc  i Dziadków na Dzień Babci i Dziadka;

26.01.1996r.    - występ dla dzieci niepełnosprawnych - Gwiazdka w MGOK w Kcyni dla dzieci niepełnosprawnych;

26.01.- 31.01.1996r.  - uroczystości pod hasłem "ZIMA NA PAŁUKACH", zespół rozpoczynał i uświetnił uroczystości;

26.05.1996 r.    - pierwszy występ zespołu dla mam z okazji Dnia Matki;

31.05. 1996 r.        -  I poważny występ publiczny Pałuczaków" - UROCZYSTE NADANIE IMIENIA.

W piątek o godz.11.00 odbyła się podniosła uroczystośc nadania naszemu przedszkolu imienia Ziemi Pałuckiej.

Zespół również wystąpił w sobotnie popołudnie na kcyńskim rynku.

Kilkaset osób podziwiało tańce i przyśpiewki pałuckie w wykonaniu Pałuczaków.

Był to pierwszy tak poważny występ publiczny....

1.06.1996 r.          - Pałuczaki tańczą i śpiewają dla mieszkańców Kcyni

ATLANTA 96    -   zespół poproszono, aby na Olimpiadzie Sportowców Wiejskich w Kruszwicy poprowadził naszą reprezentację.