Aktualności
Pożegnanie Przedszkola przez grupę Sówek
27.06.2025
WAKACJE!!!
27.06.2025
Dwujęzyczne przedszkole
26.06.2025Nasze Biedroneczki brały udział w codziennych zajęciach języka angielskiego w ramach projektu „Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza”. Dzięki środkom unijnym z Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza przedszkole zostało także wyposażone w materiały edukacyjne i pomoce dydaktyczne.
Biedroneczki zaprezentowały efekty i już wiemy jedno: było warto!
Program oparty na codziennym, naturalnym kontakcie z językiem angielskim powstał z myślą o polskich przedszkolakach – zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego.
Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią tej pięknej przygody!
1
DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU
23.06.2025W ten szczególnie dzień zapraszać do zabawy nie trzeba było. Dmuchany zamek, zjeżdżalnie, plac zabaw to wszystko czekało na przedszkolaki z naszego przedszkola z okazji ich wielkiego święta, czyli Dnia Dziecka. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Myszka Miki wraz ze swoimi pomocnikami przygotowały mnóstwo zabaw i atrakcji, w których każdy przedszkolak mógł skorzystać.Było można zapleść sobie warkoczyki, zrobić tatuaż,pomalować twarz lub paznokcie.Ale to wciąż nie koniec niespodzianek. Rada Rodziców wraz z panią dyrektor obdarowali dzieci prezentami.Równiez nie zabrakło popcornu i słodkiej waty.Było wesoło, kolorowo, bajkowo i muzykalnie! Impreza została sfinansowana przez Radę Rodziców.
Drogie dzieci- spełnienia waszych najskrytszych marzeń!
"Bądź dzieckiem jak najdłużej,
jak dziecko baw się, śmiej,
i kochaj tak, jak dziecko
i serce dziecka zawsze miej.
18
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Taty
23.06.2025
Niecodzienny gość w grupie Żabek
09.06.202517W dniu 06.06.2025r. nasze przedszkole, grupę Żabek odwiedził niecodzienny gość, Pan Leszek Borus ,Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zakładzie Linii Kolejowych w Poznaniu, a prywatnie dziadek Niny Borus.Pan Leszek opowiedział nam o bezpieczeństwie na przejściach i przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych.Wyjaśnił nam jak należy zachowywać na dworcu kolejowym i w pociągu.W tym celu przeczytał nam nowe przygody Ambasadorki Bezpieczeństwa i jej Rodziny.Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem słuchały gościa.Pan Leszek również opowiedział o największym skarbie jakiego potrzebuje człowiek,a mianowicie krew,która ratuje życie.Dzięki jego zaangażowaniu zorganizowano wiele zbiórek krwi ratującej życie wielu ludziom,".... oddanie krwi to szansa na nowe życie dla wielu potrzebujących"-zaznaczył pan Leszek.Nasz gość wszystkie dzieci obdarzył cennymi niespodziankami związanymi z kampanią "Bezpieczny przejazd" oraz kampanią Ministerstwa Zdrowia " twoja krew,moje życie".Dzieci serdecznie podziękowały panu Leszkowi za przekazanie cennych informacji i wspaniałych prezentów.
Umowy.
27.05.2025Szanowni Rodzice!
Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zmienić termin trwania umowy dziecka za korzystanie z usług przedszkola serdecznie zapraszamy w dniach od 3 do 6 czerwca 2025 r. do sekretariatu Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni w godz 7.30 do 15.00.
Drodzy Państwo!
24.03.2025Drodzy Państwo! Nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego PrzedszkolaBezOwsików.pl
Założeniem w walce z owsikami najważniejsza są: profilaktyka i dbałość o prawidłową higienę. Z tego powodu został uruchomiony ogólnopolski program edukacyjny „PrzedszkolaBezOwsików.pl”. Celem programu jest kształtowanie odpowiednich nawyków w zakresie dbania o czystość rąk wśród dzieci.
W ramach programu podopieczni przedszkoli biorą udział w zajęciach edukacyjnych, które w ciekawy i zrozumiały sposób pokazują, jak ważne jest dbanie o czyste ręce w kontekście naszego zdrowia.
Patronami akcji są
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Fundacja Instytut Matki i Dziecka
Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej
Bliżej Przedszkola
Kuratorium Oświaty w Gdańsku
Zapraszamy do udziału w konkursie logopedycznym
19.03.2025
Góra GroszaPrzypominamy! Nadal trwa akcja GÓRA GROSZA, która kończy się w marcu. Jest jeszcze okazja aby „grosiki” mogły trafić na szczytny cel. Dziękujemy za zaangażowanie i każdy wrzucony grosz.
13.03.2025
Zapraszamy i czekamy na Wasze dzieci!!!
13.02.2025PRZEDSZKOLE MIEJSKIE IM. ZIEMI PAŁUCKIEJ W KCYNI SERDECZNIE ZAPRASZA:
PRZEDSZKOLE CZYNNE JEST W GODZ. 6.30-16.30
ZAPEWNIAMY !!!
- bezpłatny 5-godzinny pobyt w przedszkolu (8.00-13.00) dla dzieci od 3-5 lat, powyżej 5 h- 1 zł za 1 h
- bezpłatny całodzienny pobyt w przedszkolu dla dzieci 6-letnich
- wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną
- wsparcie specjalistów: psychologa, pedagoga specjalnego, logopedy, terapeuty
- realizację orzeczeń, opinii, zaleceń psychologiczno-pedagogicznych
- realizację zajęć rewalidacyjnych, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz innych specjalistycznych według potrzeb dziecka
- naukę przez zabawę w przyjemnej atmosferze
- możliwość udziału dzieci w konkursach, wycieczkach, imprezach, uroczystościach
- realizację projektów edukacyjnych, innowacji pedagogicznych oraz programów autorskich
POSIADAMY!!!
- własną kuchnię, która zapewnia dzieciom zbilansowane posiłki dostosowane również dla dzieci z indywidualnymi potrzebami żywieniowymi
- w pełni wyposażone sale i gabinety terapeutyczne w pomoce dydaktyczne, sensoryczne, logopedyczne, tablice interaktywne
ZACHĘCAMY!!!
Do obejrzenia krótkiej relacji z życia naszego przedszkola
Mega Misja w Przedszkolu
05.02.2025
WIELKI FINAŁ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY JUŻ 26 STYCZNIA!❤️❤️❤️ W tym roku Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni zaprasza wszystkich rodziców, krewnych, znajomych do udziału w Finale WOŚP! To wspaniała okazja, by połączyć radość z pomocą innym. Możemy kolejny raz zrobić razem coś wielkiego, pomagając dzieciom, które tego potrzebują! Nasze Przedszkole ma zaszczyt wystąpić w strojach pałuckich z przyśpiewkami i jasełkami.Finał odbędzie się 26 stycznia w SP Kcynia na ul. Wyrzyskiej. Dzięki zaangażowaniu pracowników i rodziców Przedszkole przekazuje fanty na licytację.
21.01.2025
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
23.12.2024
Brawo Marcel!
05.12.2024
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY🎄🎄🎄
03.12.2024
Dzisiaj jedna z naszych sal ponownie zamieniła się w salę teatralną, a to wszystko za sprawą Teatru Lalek „Tomek Wszędobylski”. Przedstawienie przeniosło nas w czasie, do okresu, gdy narodził się Jezus. Zły król Herod w strachu przed Narodzonym Królem szykuje podstęp. Jego Zausznik i wesoła papuga starają się nie dopuścić do ziszczenia niecnych planów Heroda. My także mogliśmy uczestniczyć w tym spektaklu.Dzięki tej sztuce mogliśmy zrozumieć czym jest dobro,a czym zło. Teatr lalek bardzo nam się spodobał i wywołał uśmiech na wielu twarzach. Dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie spektaklu.
25.11.20244
Dziękujemy!
25.11.2024Ogród w przedszkolu jest ogromną wartością dla naszej społeczności i wszystkim zależy aby był bezpieczny, piękny i zachęcał do zabawy. W dzisiejszej przedszkolnej rzeczywistości, nasza placówka może poszczycić się miejscem, gdzie dzieci mogą spędzać czas na świeżym powietrzu w przyjaznym otoczeniu. Pomimo już chłodnej aury nasz trawnik w przedszkolu prezentuje się idealnie . Duża zielona przestrzeń pozwala na jesienne zabawy, a już wiosną na planowane pikniki. Dzieci kochają ten ogród i już korzystają z zielonej trawy. Cała społeczność przedszkola jest wdzięczna za chęć pomocy przy założeniu trawnika tj. przywóz ziemi panu Jarkowi Olędzkiemu i przygotowania podłoża oraz położeniu trawy firmie pana Slawomira Piechockiego jak i jego pracownikom. Nic nie zrobilibyśmy bez was DRODZY RODZICE. Jeszcze raz pragniemy podziękować za bezinteresowność, czas ,ofiarność, pozytywną energię ,uśmiech i świetne pomysły. Ewelina Piechocka ,Klaudia Gryczka ,Basia Wadzińska,Magdalena Chudzik,Magdalena Kwiatkowska ,Angelika Plewa-Piechocka.... i wielu,wielu innych cudownych ludzi ( wybaczcie ,nie da się wszystkich wymienić !!! 🙉❤️). DZIĘKUJEMY ❤️❤️❤️. Z naszej strony obiecujemy wspierać wszelkie inicjatywy oraz pomysły dzięki którym nasze przedszkole będzie jeszcze bardziej przyjazne dzieciom.
2
Dzień Czystego Powietrza
18.11.2024Dzień Czystego Powietrza . Nasze Przedszkolaki po raz czwarty brały udział w akcji happeningowej ,która odbyła się na rynku w Kcyni. Akcja ta ma na celu m. in. promocję odpowiednich postaw proekologicznych! Dzieci brały również udział w ogłoszonym konkursie "Drugie życie plastikowej butelki".
Archiwum Aktualności