Aktualności

          • ZAPRASZAMY DO POMOCY

            09.07.2020

            Kto nie miał jeszcze okazji zaangażować się ma ostatnią szansę. Zapraszamy chętnych do ostatniego etapu tworzenia czegoś, co wpisze się w historię naszego przedszkola. Spotykamy się w najbliższy piątek o godz. 17.00. Kto chce pomóc proszony jest o zgłoszenie się do Przewodniczącej Rady pod nr tel. 607 981 940. W dniu dzisiejszym zamknęliśmy kolejny etap. Pomagali nam dziś: p. Tomek Nowak z synem Kacprem, p. Dyrektor Beata Szymczak, p. Anna Duda-Nowicka , p. Ula i p. Wiesław Nadolny, który czuwa nad całością. Dziś posadziliśmy ozdobne krzewy i drzewka. Przed nami ostatni etap. Całość prac finansuje Rada Rodziców. Dziękujemy za pomoc organizacyjną i transport p. Burmistrzowi Markowi Szarudze i p. Tomkowi Brzezińskiemu.

             

          • WIELKIE PODZIĘKOWANIA ZA WSPARCIE

            09.07.2020

             

            Kolejny etap na drodze tworzenia "czegoś" co powstaje przy naszym przedszkolu za nami. Właśnie rozładowaliśmy kamień. Dziękujemy za pomoc organizacyjną i wsparcie panu Burmistrzowi Markowi Szarudze oraz panu Tomkowi Brzezińskiemu z Urzędu Miejskiego w Kcyni.

             

             

             

             

             

             

          • PRACE NAD OGRÓDKIEM PRZEDSZKOLNYM TRWAJĄ

            09.07.2020

            Kolejni cudowni rodzice biorą udział w pracach odbywających się przy naszym przedszkolu. Powstaje coś fajnego, pożytecznego, estetycznego, praktycznego, kształtującego zmysły i wrażliwość. Prace przebiegają pod okiem pana Wiesława Nadolnego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Przewodnicząca Rady Ania Duda-Nowicka. Dziś w pracach uczestniczyli: p. Pola i Mirek Papuga, Norbert Witkowski, Anna Duda-Nowicka i Beata Szymczak dyrektor przedszkola oraz pan Wiesław i Pani Ula. y.Kolejny etap za nami. Przed nami kolejne. Efekt końcowy wkrótce. To wszystko dla naszych dzieciaków!Serdecznie dziękujemy panu Dariuszowi Karczewskiego za udostępnienie sprzętu do siania trawy. Jesteście wielcy!!!Dziękujemy

          • Interesujący pomysł Rady Rodziców na rewalitalizację ogródka przy Przedszkolu Miejskim w Kcyni

            09.07.2020

            Z inicjatywy Rady Rodziców ze środków zgromadzonych na koncie rady realizowany jest kolejny pomysł naszej Przewodniczącej Rady. Co to będzie? Już wkrótce zobaczycie. Pewne jest jedno. Poprawi to nie tylko estetykę, ale przede wszystkim będzie z pożytkiem dla naszych dzieci.

            Stąd apel do osób chętnych do pomocy. Potrzebna pomoc przy rozkładaniu agrowłókniny w najbliższą sobotę, na godz. 9.00. Kto może proszony o kontakt pod nr tel 607 981 940. Pierwszy etap prac, najcięższy, za nami. Za pomoc dziękujemy panom: Karolowi Stępniowi, Radzisławowi i Konradowi Mrotek, Robertowi Nowickiemu oraz pani Annie Duda-Nowickiej. Za wsparcie sprzętowe dziękujemy dyrektorowi Zakładu Poprawczego w Kcyni Panu Pawłowi Dudzie. To co powstaje fachowym okiem koordynuje pan Wiesław Nadolny. Już wkrótce dalsze relacje. Trzymajcie kciuki za efekt końcowy.

             

             

             

             

          • Wyniki konkursu plastycznego „Moje ulubione zwierzę leśne”

            22.06.2020

            Stowarzyszenie Marzenie działające przy Przedszkolu Miejskim w Kcyni w ramach realizowanego projekt pn. Moje ulubione zwierzę leśne ogłosiło konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków z terenu Gminy Kcynia (w podziale na dwie kategorie wiekowe). W konkursie wzięło udział 24 uczestników. Organizator postanowił…nagrodzić wszystkich biorących udział w konkursie!!! Podsumowując mamy 24 laureatów konkursu, których po odbiór nagród, a raczej ich rodziców, zapraszamy w środę 24 czerwca do Przedszkola Miejskiego w godzinach 9.00-12.00 (przed wejściem do głównego holu).Prosimy o zabranie własnego długopisu celem podpisu protokołu odbioru oraz posiadanie maseczek i rękawiczek).Gratulujemy! Projekt dofinansowany ze środków Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert nr 1/2020.

          • W ramach projektu przedszkolaki robiły miodowe batoniki

            22.06.2020

            W dniu dzisiejszym tj. 17 czerwca kontynuowaliśmy zajęcia w ramach projektu Stowarzyszenia Marzenie pt. „Pszczółka Maja – pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego”. Panie z KGW Sami Swoi – p. Basia i Brygida przeprowadziły warsztaty kulinarne, których głównym tematem był miód. Warsztaty te miały dotyczyć pieczenia mazurków, ale w związku z pandemią nie odbyły się w zaplanowanym terminie. Teraz, zachowując zasady bezpieczeństwa, przeprowadzono warsztaty dla dwóch grup. Dzieci piekły batoniki zbożowe. Wstępem do zajęć były ćwiczenia małej motoryki z wykorzystaniem tablic zakupionych również w ramach tego projektu. Następnie dzieci poznawały składniki, które stanowiły podstawę batoników i mówiły o miodzie wykorzystując swoją wiedzę o jego produkcji, którą zaczerpnęły w ramach wcześniejszych działań realizowanych w ramach tego projektu.Projekt dofinansowany ze środków Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert.

          • Bezpieczne wakacje, miejsca letniego wypoczynkuypoczynki

            22.06.2020

            Dzieci uczęszczajace na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze małymi krokami przygotowują się do wakacyjnych wyjazdów. Z tego powodu został podjęty temat bezpiecznych wakacji. Podczas przeprowadzonej pogadanki dowiedziały się o zachowaniu należytej ostrożności podczas kąpieli w morzu, w kontaktach z nieznajomymi czy podczas upałów. Przypomniały sobie numery alarmowe. Obejrzały ciekawe miejsca w Polsce, które można odwiedzić oraz oglądały skarby przywiezione prosto znad morza. Wykonały również ciekawe prace plastyczne. 

          • Dzieci malowały domki dla owadów

            12.06.2020

            W środę 10 czerwca dzieci uczęszczające do przedszkola wzięły udział w warsztatach plastycznych w ramach projektu Stowarzyszenia Marzenie pt. „Pszczółka Maja –pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego” dofinansowanego w ramach konkursu nr 2/2020 z budżetu Gminy Kcynia. W ramach warsztatów, po okiem plastyka pana Jacka Gackiego, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, dzieci malowały domki dla owadów. W podziale na dwie grupy powstały domki dla motyli, biedronek, pszczółek. Podczas zajęć mówiono m.in. o potrzebie ochrony naszych małych przyjaciół. Dzieci zabiorą ze sobą prace do domów, a zadaniem rodziców będzie zawiesić domki na drzewku tak, by stanowiły schronienie dla owadów. W tym miejscu kierujemy prośbę do rodziców, by wykonali fotografię takiego umieszczonego na drzewku domku i załączyli je w formie zdjęcia w komentarzu pod informacją o warsztatach na profilu przedszkola na FB.

            Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie w projekcie pani Annie Duda Nowickiej i panu Jackowi Gackiemu.

          • Mieszkańcy łąki

            10.06.2020

            W minionym czasie, w Przedszkolu, rozmawialiśmy o osobnikach zamieszkujących łąkę. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta czy owady można spotkać na łące. W wielozmysłowy sposób poznały polne kwiaty i zioła. Wspólnie upletliśmy z nich wianek. Przedszkolaki wykonały przestrzenne pszczółki i biedronki, a w ramach działań projektowych Stowarzyszenia "Marzenie" pomalowały (bajecznie) domki dla owadów.

          • Niby inni, a tacy sami

            07.06.2020

            W pierwszych dniach czerwca, podcza zajęć opiekuńczo wychowawczych, przedszkolaki poznały wygląd i zwyczaje dzieci ze wszystkich stron świata. Przedstawiono dzieciom ich prawa i obowiązki, uwrażliwiano je na "inność" i niepełnosprawność, mobilizując do tolerancji i akceptacji. Na koniec tygodnia dzieci wykonały przyjaciela Clowna po to, aby jego postać wywoływała na ich twarzach  (zawsze) szeroki uśmiech. 

          • KONKURS "MOJE ULUBIONE ZWIERZĘ LEŚNE"

            22.05.2020

            Stowarzyszenie Marzenie zaprasza dzieciaki do udziału w konkursie plastycznym „Moje ulubione zwierzę leśne”Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice np. malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka nawiązującej do tematyki zwierząt leśnych. Zdjęcie tej pracy należy umieścić w komentarzu pod postem konkursowym na stronie https://www.facebook.com/przedszkolekcynia wraz z informacją o wieku autora pracy. Konkurs adresowany jest do dzieci (dopuszcza się pomoc rodzica) w wieku przedszkolnych uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Gminy Kcynia. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach:a) 3-4 latkib) 5-6 latkiW każdej kategorii wiekowej Komisja nagrodzi 5 laureatów. Z laureatami konkursu Organizator skontaktuje się za pomocą wiadomości na Facebooku.Zdjęcia prac można umieszczać w terminie do 10 czerwca 2020 r. do godz. 15.00 na profilu Przedszkola Miejskiego w Kcyni na Facebook pod adresem https://www.facebook.com/przedszkolekcynia. Szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie przedszkola. Konkurs jest częścią projektu pn. „Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych” dofinansowanego z budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert nr 1/2020 „Edukacja”.

          • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ W CZASIE PANDEMII

            14.05.2020

            Komunikat dotyczący funkcjonowania szkół w czasie pandemii

            Od dnia 18 maja br. zostają uruchomione oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych oraz Przedszkole Miejskie w Kcyni bez względu na liczbę zgłoszonych dzieci. W placówkach tych realizowane będą zajęcia opiekuńcze. Dowóz dzieci zapewnia rodzic we własnym zakresie. W dalszym ciągu realizowane będzie nauczanie zdalne.

            Od 25 maja br. uruchomione zostają dodatkowo klasy I-III w szkołach podstawowych, w których również realizowane będą zadania opiekuńcze. Nadal odbywać się będzie nauczanie zdalne. Dowóz dzieci zapewnia organ prowadzący.

            Ważne. Rodzic, który zamierza posłać dziecko do placówki musi poinformować o tym fakcie dyrektora placówki najpóźniej do godz. 10.00 na dzień przed planowanym dniem posłania dziecka oraz dostarczyć oświadczenia (załączone poniżej). W oświadczeniu tym rodzic potwierdza m.in. że dziecko nie miało kontaktu z osobą zakażoną wirusem Covid-19 oraz nikt z członków najbliższej rodziny, otoczenia nie przebywa na kwarantannie, nie przejawia widocznych oznak choroby. Stan zdrowia dziecka jest dobry, dziecko nie przejawia żadnych oznak chorobowych ( podwyższona temperatura, kaszel, katar, alergia). Rodzic jest świadomy pełnej odpowiedzialności za dobrowolne posłanie dziecka do placówki.

            Konsultacje

            Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do 18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty.Od 25 maja br. będą mogły ruszyć konsultacje szkolne dla absolwentów szkół, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego.Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły.Chęć skorzystania z w/w konsultacji należy uzgadniać z dyrektorem placówki.Od 25 maja br. uczniowie III klas technikum, będą mogli skorzystać także z praktyk realizowanych u pracodawców. Konieczne jest jednak spełnienie określonych warunków. Uczestnicy praktyk powinni wyrazić zgodę na udział, a pracodawca musi zachować zasady bezpieczeństwa związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19.

            18 maja br., za zgodą rodziców, mogą być również prowadzone bezpośrednie zajęcia dla dzieci mających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagających wsparcia, w tym odpowiednio w realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych czy zajęć rewalidacyjnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju. Zajęcia będą prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych.

            Placówki zostały wyposażone w środki dezynfekcji i przystosowano je zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r.

            Urząd Miejski w Kcyni

             

  • Galeria zdjęć

    • brak danych