• Wiedzą dzieci nie od dzisiaj, święto jest każdego Misia...

25.11.2022

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Oczywiście w Gromadce Kubusia Puchatka, gdzie króluje sam Kubuś Puchatek nie mogło zabraknąć naszych pluszowych przyjaciół. Każde dziecko przyniosło swojego ukochanego misiaka. Wspólnie obejrzeliśmy historię Pluszowego Misia. Następnie przypomnieliśmy sobie misie występujące w znanych i lubianych przez nas bajkach. Wielką niespodzianką okazały się życzenia dla całej Gromadki od prawdziwego Kubusia Puchatka, który przesłał dzieciom słodkie pozdrowienia. Na zakończenie dnia każdy wykonał swojego ukochanego przyjaciela- Misia.

05.11.2022

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Taki też był piątek w Gromadce Kubusia Puchatka. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Nie zabrakło również pląsów i tańców. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na tle bajkowej dekoracji.