• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

19.01.2023

Wczoraj dzieci z Gromadki Kubusia Puchatka obchodziły bardzo ważne święto, mianowicie Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Bohater powieści Milne’a, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń. Przedszkolaki od rana brały udział w licznych zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych, plastycznych. Oprócz głównego bohatera bajki przypomnieliśmy również jego najlepszych przyjaciół. Książki opowiadające o przygodach Kubusia Puchatka to wartościowe publikacje, które w humorystyczny sposób podejmują tematy związane z ważnymi dla dzieci zagadnieniami. Miś o bardzo małym rozumku jest skarbnicą złotych myśli, które warto w tym dniu przypomnieć:

„Obiecaj, że zawsze będziesz o tym pamiętać: jesteś odważniejszy, niż sam w to wierzysz, jesteś silniejszy, niż ci się wydaje i jesteś mądrzejszy, niż myślisz”.

„Jestem bardzo szczęśliwy, bo mam kogoś, kto sprawia, że ciężko jest powiedzieć do widzenia ”

Na zakończenie wszyscy wspólnie zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową w fotobudce. A teraz zagadka dla rodziców! Poszukajcie na zdjęciu swoje puchatkowe pociechy

Tekst: Katarzyna Soja