• Pszczółki powitały Panią Jesień

24.09.2022

Do grupy Pszczółki dotarła Pani Jesień. Została powitana utworem Antoniego Vivaldiego, Cztery Pory Roku, Jesień. Przyniosła dzieciom swoje dary. Przedszkolaki wykazały się znakomitą wiedzą na temat powitanej pory roku. Pszczółki, ugościły Panią Jesień przygotowanym przez siebie sokiem jabłkowym i zaśpiewały jej piosenk

• POWITANIE JESIENI

Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie..

Tymi słowami piosenki Gromadka Kubusia Puchatka przywitała kolejną porę roku, jaką jest jesień. O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw wiedzą i duzi i mali. Dla przedszkolaków powitanie jesieni było zabawą , w czasie której rozwiązywały zagadki, wypowiadały się na temat symptomów jesieni, śpiewały, tańczyły, inscenizowały piosenki. Dzieci  przyniosły również kasztany, liście, żołędzie jarzębinę ,orzechy, owoce oraz warzywa które ułożyły w koszu. Wszystkie te dary ozdabiają nasz przepiękny  kącik przyrodniczy. Na koniec zajęć wszystkie Puchatki wzięły udział w jesiennej gimnastyce, rozwijając przy tym swoją sprawność fizyczną.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GROMADCE KUBUSIA PUCHATKA

21.09.2022

20 września, to bardzo ważna data dla każdego przedszkolaka. Właśnie tego dnia od malucha po starszaka obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA! Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu na wszystkie dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości..  Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek oraz medal wspaniałego przedszkolaka.

• DZIEŃ KROPKI W GROMADCE KUBUSIA PUCHATKA

15.09.2022

15 Września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcania ich do tworzenia. Dzieci z Gromadki Kubusia Puchatka obejrzały film pt. ,,The Dot”, w którym ukazana została istota KROPKI. Następnie dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej, w której każdej dziecko zaprezentowały własną kreatywność. Wszystkie prace zostały powieszone na tablicy. Wspólnie mogliśmy je podziwiać. Na zakończenie zajęć  wykonaliśmy drzewko kreatywności.