• ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

24.10.2022

Jem owoce i jarzyny,

W nich mieszkają witaminy

Po nich zdrowie, siłę mam

To jest pyszne, mówię wam!!

Każdy z nas może się domyślić, jaki dzień królował w piątek w Gromadce Kubusia Puchatka. W dniu owoców i warzyw podkreślamy rolę zdrowego odżywiania, kształtując wśród dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe. Dzieci dokonały podziału na owoce i warzywa. Nie mogło zabraknąć konkursu na najbardziej świecące się jabłuszko. Uatrakcyjnieniem tego wspaniałego dnia była owocowa sesja zdjęciowa.

• Dzień Chleba w Gromadce Kubusia Puchatka

24.10.2022

Nasze Puchatki w zeszłym tygodniu obchodziły Dzień Chleba. Dzieci poznały  etapy pracy nad wytwarzaniem chleba oraz uświadomiły sobie, że chleb jest produktem ciężkiej pracy wielu ludzi. Zapoznały się również ze składnikami potrzebnymi do jego wypieku. Tego dnia wspólnie upiekliśmy chleb. Następnie udaliśmy się do piekarni, w której Panie pokazały dzieciom różne rodzaje chleba. Po wycieczce nastąpiła najbardziej wyczekiwana degustacja chlebka.

• Na deskach teatru - wycieczka do Nakielskiego Ośrodka Kultury

03.10.2022

Dzisiejszy dzień dla Gromadki Kubusia Puchatka oraz Pszczółek zapadnie na długo w pamięci. Wspólnie wybraliśmy się na przedstawienie teatralne do Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria, atrybuty no i oczywiście aktorzy. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami od publiczności. Uśmiechy na twarzach oraz radosne opowieści po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.